fotka

Frankfurt: Opel Insignia Country Tourer: Odolný exteriér, komfortní interiér

  • autor: offroadweb.cz

Expozici na frankfurtském autosalonu doplňuje nový Opel Insignia Country Tourer. Další špičková verze modelové řady Insignia se vyznačuje osobitým drsným šarmem. Odolné plastové obklady blatníkových lemů a spodní části karosérie zvýrazňují pevný postoj a vizuálně přitahují vozidlo k silnici. Zadní část karosérie zase opticky rozšiřují dvě výrazné výfukové koncovky po obou stranách nájezdového štítu v nárazníku.

Kdo hodlá opustit asfaltované silnice, ocení o 20 milimetrů vyšší světlou výšku vozu, stejně jako novou pětiprvkovou zadní nápravu a systém pohonu všech kol Twinster s funkcí Torque vectoring. Stejně jako sourozenec s označením GSi může i Insignia Country Tourer mít pod kapotou nový špičkový naftový čtyřválec 2.0 BiTurbo s výkonem 154 kW (210 k). Spotřeba paliva modelu Insignia Country Tourer 2.0 BiTurbo je podle metodiky NEDC ve městě 8,8 – 8,9 l/100 km, mimo město 5,9 – 6,0 l/100 km a kombinovaná 7,1 – 7,2 l/100 km; kombinované emise CO2 188 – 191 g/km.

Insignia Country Tourer je se svým robustním a odolným charakterem i neobyčejně praktické kombi. Kromě velkého a variabilního zavazadlového prostoru k tomu přispívají další prvky, jako jsou příplatkové senzorem ovládané elektrické dveře zavazadlového prostoru, standardní podélné lišty střešního nosiče, jako i široké portfolio nejmodernějších komfortních a asistenčních prvků a možností konektivity.

Další články z rubriky: