fotka

Frankfurt: Opel Grandland X: Dynamické kompaktní SUV pro expandující trh

  • autor: offroadweb.cz

Moderní, dynamické linie, vzhled off-roadu a zvýšená poloha sedadel s dobrým výhledem všemi směry, typickým pro SUV, společně s portfoliem špičkových technologií a velkým vnitřním prostorem pro pět osob a jejich zavazadla – to je nový Opel Grandland X. Grandland X přináší prvotřídní nabídku nejmodernějších asistenčních systémů a komfortních prvků: Forward Collision Warning s funkcí nouzového brzdění Automatic Emergency Braking a rozeznáváním chodců, monitorování únavy řidiče Driver Drowsiness Alert, parkovací automat Advanced Park Assist a kamerový systém se záběrem 360° - to je pouze několik příkladů.

Opel opět demonstruje své ambice lídra v oblasti osvětlovacích technologií a nabízí pro Grandland X reflektory Adaptive Forward Lighting (AFL) LED. Novinka poskytuje požitek z jízdy na každém povrchu a ve všech ročních obdobích. Je to zásluha příplatkového elektronického regulačního systému IntelliGrip, který zaručuje bezpečný přenos točivého momentu motoru na silnici bez ohledu na to, zda Grandland X jede právě po sněhu, v bahně, písku anebo na mokré silnici.

Špičkový komfort zabezpečují přední ergonomická sedadla s certifikátem AGR, vyhřívaný volant, funkce vyhřívání předních a zadních sedadel, jako i elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru, které lze otevřít a zavřít bez dotyku pohybem nohy pod zadním nárazníkem. V typickém duchu Opel poskytuje nový Grandland X řidiči i spolujezdcům špičkovou konektivitu díky systému infotainmentu IntelliLink nejnovější generace (kompatibilnímu s Apple CarPlay Android Auto) a telematickému systému Opel OnStar s hotspotem Wi-Fi1 a s novými službami jako například rezervace hotelového pokoje 2 či vyhledávání volného parkoviště 3.

Grandland X s délkou 4,48 metru je třetím členem rodiny SUV Opel X a vážným konkurentem v prudce se rozvíjejícím segmentu SUV. V kompaktní třídě vzrostl podíl modelů SUV ze 7 procent v roce 2010 na současných téměř 20 procent. Proto nyní Grandland X rozšiřuje nabídku modelů Opel v tomto velmi populárním segmentu kompaktních automobilů.

1 Služby OnStar vyžadují aktivaci a účet u OnStar Europe Ltd. Služby hotspotu Wi-Fi vyžadují smlouvu s vybraným operátorom mobilní telefonní sítě. Po uplynutí testovací doby jsou služby zpoplatněné. Všechny služby závisí na dostupnosti a pokrytí mobilní telefonní sítě.

2 Prostřednictvím booking.com. Potřebná je e-mailová adresa a platební karta.

3 Prostřednictvím Parkopedia

Další články z rubriky: