fotka

Legendy 2018

  • vydáno: 12.6.2018
  • autor: offroadweb.cz

I naše redakce si nemohla nechat ujít letošní motoristické slavnosti Legendy 2018. Jednalo se již o pátý ročník této oblíbené akce, která letos poprvé změnila své působiště a z bohnického areálu se přesunula na pražské holešovické výstaviště.

Osobně jsem měl ze změny lokace trochu obavy, přeci jen areál bohnické léčebny tak trochu evokoval anglický festival rychlosti Goodwood. Exempláře vystaveny převážně v kontextu s travnatou plochou, všudypřítomný stín a adekvátně dlouhý „závodní“ okruh. To jsou pozitiva, kterými bohnická léčebna jednoduše disponovala.

Pořadatelé tohoto ročníku vsadili na větší pestrost, rozmanitost a prezentaci zajímavých kousků, jako byl například AMG Project – One, který byl za dozoru velmi spoře oděných slečen vystaven společně s vozy Mercedes – AMG. Mezi další zajímavý a ojedinělý kousek, který byl na výstavišti k vidění, patří zcela jistě Pagani Huayra.

Velká pozornost byla dále věnována vlastenecky smýšlejícím návštěvníkům a na velké ploše přímo před hlavní budovou výstaviště byly v rámci 100 leté oslavy Československé republiky vystaveny převážně historické vozy tuzemské výroby. Nejlépe jsme se však cítili v zadní části výstaviště, která nejvíce připomínala původní český goodwood. Zde byly vystaveny vozy z převážně soukromých sbírek a to francouzských, japonských, německých, anglických a amerických vozů. Do této části byl také orientovaný koutek pro příznivce offroadů a to včetně polygonu, kde Vám jezdci naživo předvedli, o jak zajímavou disciplínu se jedná.

Protiváhou tohoto pro nás příjemného koutu Legend 2018 pak byly prezentace jednotlivých značek dovozců nových vozů, dále pak nepříliš dlouhý závodní polygon, kde probíhaly spanilé jízdy veteránů, jízdy závodních speciálů, nebo jízdy AMG Driving Academy. K vidění byly dále také pořádné akrobatické kousky freestyle motokrosařů.

Jednoduše, Legendy 2018 byly pro každého, jejich rozmanitost vedla k uspokojení každého. My jsme si v rámci Offroad webu přišli taky na své, jen se nám lehce zastesklo po původním, bláznivém místě konání.

Další články z rubriky: