fotka

Dakar 2015 - Etapa 11 Double pro Mini

  • vydáno: 16.1.2015
  • autor: offroadweb.cz

Dakar už má před sebou jen dvě etapy a pokud se nestane nic zásadního, je pravděpodobně rozhodnuto. Nasser Al Attyah navíc nejede žádnou defenzivní jistotu, ale dnes vyhrál etapu a definitivně setřásl obě Toyoty.

I druhé auto v cíli Je Mini, za jeho volantem seděl Orlando Terranova. Třetí dojel De Villiers, který ztratil na první místo pouhých 39 vteřin. Ze souboje o titul také definitivně odstoupil Alrajhi, který až dosud jel skvělý Dakar. Ale možná o něm neměl tvrdit, že je až moc lehký. Jeho Toyotu dostihly technické problémy a ukončily tak malou senzaci, kterou byl boj nováčka o celkové prvenství.

Celkově tedy vede Nasser Al Attyah s náskokem půl hodiny na De Villierse. Na třetí místo se díky výpadku Alrahiho vypracoval Krystof Holowcycz s továrním Mini. Ze soutěže musel odstoupit jeho teamový kolega Nani Roma, který definitivně z Dakaru odstoupil. Ten ztrácí na De Villierse hodinu. Má ale náskok více než hodinu a půl na čtvrtého Holanďana Van Loona.

Kamiony

Naději na celkové pódium se stále snaží udržovat Aleš Loprais, který v jedenácté etapě stáhl svou ztrátu díky zaváhání jezdců Kamazu. Odstupy mezi kamiony ale byly hodně malé. Double si připsalo Iveco v pořadí Stacey, De Rooy. Ani jeden z jezdců už ale do celkového pořadí zasáhnout nemůže. Nikolaev na třetím místě ztratil necelé dvě minuty. Nejlepším Čechem byl Martin Kolomý na šestém místě se ztrátou 3:17. O půl minuty za ním na sedmém místě dokončil Aleš Loprais. Tomáš Vrátný pak dojel sedmnáctý.

Celkově vede stále Mardeev s náskokem 11 minut na Nikolaeva a 47 minut na Karginova. Aleš Loprais na čtvrtém místě ztrácí na třetí místo necelou půlhodinu. Dvě etapy před koncem je to poměrně hodně, ale stačí jeden defekt Kamazu a vše může být jinak. Martin Kolomý je se čtyřhodinovou ztrátou sedmý, Tomáš Vrátný je celkově na čtrnáctém místě a na svůj cíl, tedy první desítku zrtácí už více než hodinu.

Další články z rubriky: