fotka

Dakar 2016 - Kamiony vede Stacey, Kolomý je čtvrtý

  • vydáno: 5.1.2016
  • autor: Zdroj: Red Bull media, KM Racing Team

Závodu se dočkaly i posádky kamionů. Vše šlo stejně jako u aut podle předpokladů a až na drobná zaváhání jsme viděli všechny favority na čelních pozicích.

Téměř o polovinu zkrácenou etapu vyhrál Hans Stacey s Manem, na druhém místě za ním zaostal o pouhých 48 vteřin druhý Man řízený Versluisem. Třetí dojel De Rooy a ukázal, že Iveco bude stále rychlé a Aleš Loprais rozhodně neudělal chybu. Nejlepším Čechem byl ale Martin Kolomý s Tatrou na čtvrtém místě se ztrátou dvě a půl minuty.

Další půlminuti ztratil šestý Aleš Loprais, což jen dokazuje, jak bude letošní Dakar vyrovnaný. Nejrychlejší Kamaz řídil osmý Mardeev, který ztratil na Staceyho osm minut. Další české posádky si také nevedly špatn. Martin Macýk dojel čtrnáctý, o místo za ním dokončil Tomáš Vrátný. Na 36. pozici dokončil Valtr s Tatrou a čtyřicátý Dušan Randýsek na Manu.

Co k závodu řekl Martin Macík

„Jel jsem opatrně, protože to bylo hodně rychlé a trochu nebezpečné. Dokonce jsme asi na 100. kilometru potkali hořící kamion. Naštěstí všichni jezdci byli v pořádku venku. To nám znovu připomnělo, že si musíme dávat pozor,“ říká Martin Macík. A přiznává, že z výsledku 2. etapy má radost, stejně jako zbytek posádky, ostatní členové týmu i fanoušci, kteří Martinovu jízdu sledovali přes oficiální web závodu. Ten se v nejnapínavější chvíli před dojezdem etapy, přestal aktualizovat, takže všichni napjatě očekávali konečné výsledky.

Další články z rubriky: