fotka

Dakar 2015 - Etapa 5, zase Loeb

• vydáno: 7.1.2016
  • autor: Matěj Oliva, Foto: ASO, Red Bull, Instaforex team, KM Racing Team, Bonver Team

I ve druhé polovině maratonské etapy navázal na své vítězné tažení team Peugeotu a znovu v čele s fenomenálním Sebastianem Loebem, který za sebou nechal Sainze, Peterhansela a celý zbytek startovního pole.

Už od začátku Dakaru se první polovina soutěže přirovnává spíš k WRC, než ke Cross Country a Loebovi to zjevně sedí. Navíc rychlé úseky sjou ideální pro zadokolky Peugeot. A taková kombinace je zdá se prozatím nedostižná. Francouz dojel s náskokem 22 vteřin na druhého Sainze a tří minut na Peterhansela. Až se čtvrtým místem se znovu musel spokojit Nasser Al-Attyah v nejrychlejším Mini.Pátý dojel Poulter v Toyotě. Na Dakaru po vlažnějším startu stále zrychluje další odchovanec klasické rally Fin Hirvonen v Mini.

Do cíle dorazilo i nejrychlejší české auto, které řídí Martin Prokop a to na 18. místě se ztrátou 22 minut na Loeba. Naštěstí se na autě nepodepsala včerejší nehoda, kdy Martin obrátil svou Toyotu na střechu a na kola ho musel vracet Adam Malysz. To bohužel Martinovi vyneslo půlhodinové manko a propad v celkovém pořadí. V cíli jsou ale i ostatní česká auta. Zapletal dojel 35., Ouředníček 41., Macháček 45. a bugyna Dušana Randýska na 93. místě se ztrátou více než čtyř hodin. Zde muselo dojít pravděpodobně k technickým problémům.