Autoshow 2015 v plném proudu

Jaká je letošní výstava Autoshow? Zaplněné holešovické výstaviště včetně dvou Křižíkových pavilonů rozhodně nadchne každého milovníka čtyř kol a volantu. Nové modely pro sezónu 2016 jen před pár týdny odhalené na autosalonu ve Frankfurtu, kompletní přehled českého trhu a řada speciálních vozů, které nikde jinde nepotkáte! Podívejte se na následující přehled a určitě vás to vyláká k víkendovému výletu.

Pár slov o výstavě

Na tiskovce před zahájením nám organizátoři a garanti výstavy – Jan Novotný a Drahomír Medveď za Inchebu, Antonín Šípek za SAP a Petr Ehrlich jako odborný garant – ukázali pár zajímavých čísel. První výstava automobilů se v Čechách konala již v roce 1905 a od těch dob se pořádně rozrostla. Dnešní Autoshow ukáže přes tři stovky vozů celkem pětatřiceti prodávaných značek automobilů, z toho dvacet z nich zde má českou premiéru! Účastní se i řada osobností ze sportu, za všechny jmenujme třeba Víta Pěkného, který bude závodit s tovární Škodou Fabia RS5, nebo usměvavou Martinu Sáblíkovou na stánku NH Car.

Bentley Bentayga, Lamborghini Huracán, McLaren a Praga

Hned po vstupu do střední haly na vás čeká to nejexkluzivnější – Bentley Bentayga, nejluxusnější a také nejrychlejší SUV na světě, představené teprve před dvěma týdny. Dvanáctiválec o výkonu 608 koní dokáže tento mohutný stroj zrychlit na stovku za 4 sekundy a rozjet na maximální rychlost 301 km/h. Podle slov zástupce značky už je na něj v ČR osm potvrzených rezervací… Pokud by přišlo na měření sil na okruhu, pak asi na celé výstavě není nic sportovnějšího než okruhový speciál Praga R1R, se kterým ale můžete i do provozu. Sport, rychlost a exkluzivita, to vyzařuje i z tvarů Lamborghini Huracán LP 610-4 ve výrazně zelené barvě. Motor V10 5,2 l o výkonu 610 koní je doplněný pohonem všech kol, protože tolik síly prostě na jednu nápravu už nedostanete. A to samé vlastně platí i pro McLaren, který také chystá zastoupení pro český trh.

Land Rover, Volvo, Mitsubishi, Ford a další

Land Rover se loučí s legendárním modelem Land Rover Defender, který se v Praze naposledy ukázal ve speciální edici. Vedle něj je naopak výkřik nejmodernější techniky – Volvo XC90 nabité elektronikou, které podle řady odborníků představuje mezikrok k vozům s autonomním řízením. Své novinky ve střední hale ale předvedly Jaguáry, Infinity, Mitsubishi s novým Outlanderem, Ford zase ukázal svalnatý model Mustang či mohutný Ranger…

Citroen, Hyundai, VW, Škoda, Toyota, Kia a spousta dalších

Přecházíme do pravého křídla výstaviště, kde se premiérově představuje třeba nové Hyundai Tucson, příznivce české výroby zase přitáhne Škoda Superb Combi, ale novinek je tu mnohem víc. Oko potěší tvary designových lahůdek Citroen DS, naproti nim stojí jako kontrast robustní Toyoty s mohutným Land Cruiserem kterým sekunduje Kia Sorento.

Levé křídlo – světlo jako na plachetnici

Provizorní oprava levého křídla zničeného před lety požárem pomocí stanu se ukázala jako výhoda, je tu přes den výborné světlo na focení. Zde na vás čekají nové Hondy třeba se svým novým malým SUV pod označením novinkou HRV, česká premiéra sportovního kombi Subaru Levorg, nové Opely s premiérou Astry, na druhé straně haly zase Mazdy a Nissany s naším oblíbeným sporťáčkem Juke či oblé tvary jiného SUV – Renaultu Kajdar či Fordu Kuga. Jako kuriozitka jsou u pravé stěny krásné britské Morgany s karoserií ze dřeva a motocyklovým dvouválcem, ovšem srdce offroadově zaměřených fanoušků nejvíc přitáhne expozice Jeepu. Takový Grand Cherokee ukazuje, že i Amerika umí nádherný moderní design.

Křižíkovy pavilony – Cadillac a Corvette

V dolním pavilonu nás nejvíc zaujal kontrast mezi majestátním Cadillacem Escalade a sportovní Corvettou. Tyhle dvě krásky vidět vedle sebe je samo o sobě zážitek… To platí i pro zakázkově stavěné české Kaipany.

Křižíkovy pavilony – elektro, oldtimery a veterány

V pavilonu B organizátoři připravili malou prezentaci historie spolu s elektromobily, podívejte se na malou ukázku toho, na co se ještě můžete přijít o víkendu podívat.

Venkovní program a předváděcí jízdy

Před výstavištěm je připravena flotila vozů pro prezentační jízdy, nejzajímavější pohled ale představuje offroadový parkur, kde se prohání Land Rovery společnosti Dajbych. Extrémní výjezdy se zastavením a rozjezdem, ukázka křížení náprav… a všude kolem opět zaparkovaná spousta zajímavých exponátů – výstava vlastně pokračuje i na okolních parkovištích 😉Autor: FilipT, foto: František Chobot

Autoshow 2015 v plném proudu
Přesunout se na začátek