Majitelé aut se spalovacím motorem a těch čistě na elektřinu se nemusí mít moc v lásce. Někdy si jeden druhého nevšímají, jindy na sebe reagují, ale jsou i situace, kdy si mohou dělat skutečné naschvály. Jaké konkrétně a čím majitelé spalovacích aut nejvíce naštvou elektromobilistu? Zde je výčet hlavních naschválů.
Blokování nabíječek
Pro majitele spalovacího auta je velmi jednoduché provést tento naschvál. Prostě zastaví na místě vyhrazeném pro elektromobil, přímo u nabíječky. Majitel elektrického vozu v tu chvíli nemá kde zastavit a nabít své auto. Ale pozor, i na tato vyhrazená místa se vztahují zákony a elektromobilista může konat, volat policii, která klidně iniciuje i odtah v zájmu uvolnění vyhrazeného místa tomu, komu náleží.
Vypnutí nabíječky
Nabíječky jsou složitá zařízení, která pochopitelně plní i řadu bezpečnostních funkcí. I proto bývají vybaveny tlačítkem, které umožní buď okamžité vypnutí, nebo třeba restart. Pro majitele elektrického vozu není nic horšího, než když mu někdo nabíječku během nabíjení vypne. A on je daleko. I tady ale může mít někdy navrch – skrz aplikaci nebo linku provozovatele nabíjecí stanice může nabíjení znovu obnovit.
Prudké brzdění
Pro jízdu elektromobilem platí určitá specifika. Ideální je v rámci úspory elektřiny, když auto takzvaně plachtí nebo při zpomalování rekuperuje – vrací část energie zpět do baterek. To se ale neděje, pokud musí řidič elektromobilu zabrzdit příliš prudce. Kdo jede před ním a chce ho naštvat, při jakémkoliv zpomalení záměrně šlape agresivněji na brzdu, aby elektromobilista rekuperoval co nejméně.
Poškozování konektorů
I toto může být častý jev. Zdánlivě volná nabíječka nefunguje, jelikož konektor je poškozený – třeba něčím ucpaný či zašpiněný. Zde už ale nejde jenom o běžný naschvál, ale klidně i přestupek nebo trestný čin. Když policie vypátrá viníka, může mít velký problém.
Zdroj: https://etrel.com/portfolio/how-often-are-ev-drivers-faced-with-occupied-charging-space/