Autoshow Praha 2015 – přihlášeno už 25 značek

Přípravy jediného celostátního autosalónu v České republice jsou již v plném proudu. Ačkoliv se Autoshow Praha uskuteční letos po osmnácté, teprve po druhé to bude ve zcela nové koncepci. Ta se v loňském roce ukázala jako jediným správným řešením, jehož výsledkem byla účast čtyř desítek značek.

V letošním ročníku Autoshow Praha, která se uskuteční od 1. do 4. října 2015, je potvrzeno nebo již přihlášeno 25 značek. S dalšími téměř dvěma desítkami se jedná. Na holešovickém výstavišti budou samozřejmě k vidění vozy, které se na českém trhu letos již objevily. Podobně jako loni se ale očekává i řada premiér, tedy vozů, které se začnou prodávat od konce letošního léta do počátku října.

Již dnes lze potvrdit vystavení trojice v České republice vyráběných vozů Hyundai Tucson, Škoda Fabia a Škoda Superb. Z dalších automobilů je možné jmenovat například Fiat 500X, Ford Focus a Mondeo, Hyundai i20, Kia Sorento, Mazda2 a CX-3, Opel Corsa, Seat Leon
X-perience, Subaru Outback, Suzuki Vitara, Volkswagen Golf Sportsvan a Passat. Z automobilových lahůdek již dnes můžeme mluvit o účasti takových klenotů, jako jsou Ferrari 488, Ford Mustang, Lamborghini Huracan, Lexus RCF či McLaren 650S.

Zatímco osobním vozům bude vyhrazen Průmyslový palác, přičemž podobně jako v loňském roce Střední hala prémiovým značkám, venkovní plocha bude určena užitkovým případně terénním automobilům. K dispozici by měl být i off roadový parkur a několik desítek osobních vozů k testovacím jízdám. Příslušenství by se mělo přestěhovat do Křižíkových pavilonů, ve kterých by měla být umístěna i expozice historických vozidel.

Zachován bude loňský koncept prezentace značek, jehož jednotnost se ukázala jako správná. Spočívá ve standardizovaných stáncích lišících se prakticky jen velikostí plochy
a značkovým brandingem jako je to běžné například na autosalónu v Ženevě. Vystavovateli budou většinou opět multidealeři, ale v případě menších značek i samotní dovozci. Chuť účastnit se letos Autoshow Praha je u vystavovatelů podpořena desítkami prodejů osobních i užitkových automobilů po loňském ročníku.

Návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program. Část z několika stovek vystavených vozů si budou moci vyzkoušet na zhruba dvoukilometrovém okruhu v prostoru holešovického výstaviště. Zároveň v místě registrace k jízdám bude možnost hlasovat v soutěži České auto 2015 – Auto, které bych si koupil a vyhrát některou z cen v úhrnné hodnotě za více než 330 000 Kč. Další aktivity budou připraveny pro celou rodinu, zejména pro děti. Veškeré doprovodné aktivity proběhnou zdarma v rámci vstupného.

Videorozhovory k výstavě (Zdroj infobiro.tv)

Data výstavy:

Termín konání: 1. – 4. 10. 2015

Místo konání: VÝSTAVIŠTĚ PRAHA – HOLEŠOVICE
Průmyslový palác
Křižíkovy pavilóny
Venkovní plocha

Organizátor: INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.

Otevírací hodiny: 1. 10. 10.00 – 19.00
(10.00 – 12.00 – novináři, odborná veřejnost)
2. – 3. 10. 10.00 – 19.00
4. 10. 10.00 – 16.00

Vstupné: 150 Kč dospělí
100 Kč zlevněné
(děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci)
300 Kč rodinné (2 dospělí, 2 děti)
zdarma ZTP, ZTP/P

www.autoshowpraha.cz


Autor: TZ Incheba

Autoshow Praha 2015 – přihlášeno už 25 značek
Přesunout se na začátek