Bogward BX7 – Znovuzrození!

Značka Bogward vyrobila poslední auto před 54mi lety. Pochází z Německa a proto si pro svůj velkolepý Comeback pochopitelně vybrala autosalon ve Frankfurtu. No a když velký návrat, tak rovnou s velkým autem, konkrétně s SUV BX7.

BX7 můžete dostat ve dvou verzích. Základní a vyšperkované TS, která se nám osobně líbila mnohem víc. Obě ale trpí mnoha nedostatky v kvalitě zpracování. Na první dojem vás auto sice ohromí, ale jakmile si ho začnete trochu lépe prohlížet, najdete tu špatně slícované plasty, nedoléhající nárazník a další detaily, které zásadně kazí celkový dojem z jinak pěkného auta.

Vznik vozu umožnily štědré peníze čínských investorů. Pod design se pak podepsal bývalý šéfdesignér Saabu. Jeho rukopis je na karoserii i interiéru vidět a rozhodně to není špatné. Interiér ale znovu trpí zpracováním. Nepovedla se ergonomie řidiče ani zpracování detailů. Zavření dveří připomíná Škodu 120.

Lépe jsou na tom spolujezdci na zadních sedačkách, na které tu čeká pohodlný prostor pro nastupování i pobyt v autě. Tady se už inženýrům Bogwardu dařilo lépe. Auto se začne prodávat nejdříve na čísnkém trhu. Později by se mělo dostat i do Evropy za cenu okolo 700 000 korun, což by zhruba odpovídalo kvalitě a zpracování auta.


Autor: Matěj Oliva, Foto: Bogward

Bogward BX7 – Znovuzrození!
Přesunout se na začátek