Bowler EXR-S oficiálně s Land Roverem

Automobilka Land Rover uzavřela partnerství s britským výrobcem speciálů pro rally soutěže, značkou Bowler. Ta hodně využívala prvky automobilů Land Rover a nyní přichází s prvním modelem určeným i do běžného provozu.

Bowler je známým pojmem ve světě rally již od roku 1985 a jeho modelys Bowler Wildcat či Bowler Nemesis slavily řadu úspěchů na závodních tratích. Při konstrukci vždy z velké části vycházel z vozů Land Rover a využíval řadu jejich komponent. A toto spojenectví se nyní oficiálně potvrdilo podpisem partnerské smlouvy, která Bowleru umožní přístup k technické podpoře i know-how této velké automobilky.

Nejnovější model Bowler EXR-S by také měl být nabízen v britské dealerské síti značky Land Rover. Přestože jde primárně o speciál určený pro soutěže dakarovského typu, půjde o vozidlo s homologací na silnici, které na čelním skle ponese označení ‚Powered by Land Rover‘ a nabídne civilní interiér doplněný o klimatizaci, audio a kožené sedačky. Přesto půjde primárně o stroj zaměřený na výkon, nikoli na komfort.

Pod kapotou na řidiče čeká přeplňovaný pětilitrový osmiváolec Range Rover V-8 s výkonem 550 koní a krouťákem 705 Nm. Tomu sekunduje šestirychlostní automatická převodovka ZF z modelu Range Rover Sport 5.0. Mohutný offroad tak nabídne dynamiku 0-100 km/h za 4,5 sekund! maximální rychlost pak dosahuje 250 km/h.Autor: FilipT

Bowler EXR-S oficiálně s Land Roverem
Přesunout se na začátek