Citroen C4 Aircross – bude z něj sportovec

Citroen nás konečně přestal napínat a ukázal kompletní vizi nového C4 Aircross. Nakonec nás jako první nezaujaly moderní technologie, ale hlavně parametry výkonu. Přes 300 koní a stovka pod 5s, to nenechá nikoho chladným.

Nový koncept nemá na první pohled nic moc společného s C4 Aircross, který jsme testovali. Na první pohled je jasné, že daleko blíž má k úspěšnému módnmu modelu Cactus. Nejvíce asi zaujmou obrovská 22″ kola s terénním vzorkem od Continentalu. Populární libůstkou je také chybějící středový sloupek karoserie a zadní dveře, které se otvírají v protisměru.

Pod kapotou se nachází hybridní ústrojí s benzínovou 1.6 THP o výkonu 160kW a elektromotorem s výkonem 70 kW. Dohromady tedy více než 300 koní a to rozhodně nezní špatně. Citroen dále udává parametry jako zrychlení z nuly na sto za 4.5 sekundy, dojezd 50 km na baterie a spotřebu 1.7 litru na sto kilometrů.

Interiér vychází z modelu Cactus, ale jeho stylovost je posunutá o něco dál. O praktičnosti bychom mohli diskutovat, ale rozhodně nevypadá vůbec špatně.

Kamery jen pro Facebook

Už v prvním článku se mluvilo o kamerách umístěcných v kolech. Ty jsou nakonec jen v lemech karoserie a jejich určení je možná až zbytečné. Nemají totiž na starost ani bezpečnost, ani pohodlí při parkování, ale pouze snímají okolí, zaznamenávají aktuální polohu a data jsou schopny odesílat na sociální sítě. Navigace vás pak na nasnímaná místa může dovédst.


Autor: offroadweb.cz

Citroen C4 Aircross – bude z něj sportovec
Přesunout se na začátek