Elektrická Škoda Yeti má 170kW

Škodovka aktuálně nenabízí žádný ze svých vozů s elektrickým ani hybridním pohonem. To ovšem nezabránilo rakouské firmě Kreiser Electric postavit Škodu Yeti s elektrickým pohonem.

Firma si poradila po svém a poté, co vyhodnotila Yeti jako ideální auto pro montáž elektropohonu, postavila prototyp, který si v ničem nezadá s továrními auty. O pohon se starají dva elektromotory, každý na jedné nápravě. Auto má tedy náhon 4×4 a celkový výkon úctyhodných 170 kW.

To dává autu velmi slušnou dynamiku. Na šedesátku zrychlí za 2,6 sekundy. Maximální rychlost je pak 180 km/hod. To je ale nic proti hodnotě dojezdu, která může dosáhnout až 350 km! Konkurence se tak bude hledat velmi těžko. Akumulátor uložený v podlaze auta má kapacitu 64 kWh. S nejvýkonnějším dobíjecím systémem se Yeti dokáže nabít za 2,5 hodiny. Yeti je postavený na základu modelu outdoor, který jsme měli v redakčním testu. Firma Kreisel Electric se na poli elektrického pohonu pohybuje už 35 let a na svědomí má přestavbu například Porsche Panamera, nebo Wolgsvagenu Caddy.


Autor: offroadweb.cz

Elektrická Škoda Yeti má 170kW
Přesunout se na začátek