Ford Kuga 2013 – Stejný jako v Americe

Ford se s SUV Kuga, které představil už před čtyřmi lety trefil do vkusu zákazníků, nejen díky jeho ceně ale zůstaly prodeje trochu za očekáváním. Hodně si tak slibuje od nové generace, která právě přichází na trh a je o zhruba 200 tisíc levnější.

Novinkou Fordu je sloučení modelové řady po celém světě. K zákazníkům se tak dostává americká verze Kugy, která je větší, než předchozí generace a i designově zapadá do stylu aut prodávaných v USA. Mohutná přední maska se vám snad nemůže nelíbit a hlavně auto alespoň trochu vyčnívá z jednolité nabídky asijské konkurence.

Interiér auta rovněž narostl. Zvětšil se prostor pro spolujezdce na zadních sedačkách. Vepředu je palubní deska ve stylu poslední generace fordu. Moderní design nevypadá zle, ale každému se líbit nemusí.

Dle trendů dnešní doby je i Kuga prošpikovaná elektronikou a asistenta najdete snad na každé funkci vozu. Je tu systém chytrého brzdění, zatáčení i zrychlení. Myslí se i na bezpečnost, je tu automatické přivolání pomoci po nehodě, spousta elektroniky v kabině.

Nejlepším motorem pod kapotou Fordu zůstává dvoulitrový turbodiesel. Ten má výkon 120 kW a dokáže jet se slušnou spotřebou do osmi litrů. V nabídce je i benzínová 1.6 o výkonu 132 kW, která bude určitě hladovější. Motory lze kombinovat s manuální, nebo automatickou šestistupňovou převodovkou.


Autor: offroadweb.cz

Ford Kuga 2013 – Stejný jako v Americe
Přesunout se na začátek