Jaguar F-Pace se představí ve Frankfurtu

Nový Jaguar F-PACE je výkonný crossover navržený pro ty, kteří milují řízení. Luxusní model nabídne výborné dynamické schopnosti díky podvozku převzatému ze sportovního vozu Jaguar F-TYPE. Zároveň byl model testován ve stejně náročných podmínkách a na silnicích jako ostatní modely značky Jaguar. Jaguar F-PACE odmění řidiče a spolucestující kombinací agility a pohodlí. Ať už v zatáčkovitých horských průsmycích, na silnicích plynoucích krajinou nebo při cestování po dálnicích, tento vůz přináší citlivost a přesnost s výjimečně kultivovaným chodem.

„Nedělali jsme žádné kompromisy nebo výjimky. Nový F-PACE musí být opravdový Jaguar a musí přinášet dynamickou DNA. Testovali jsme jízdní vlastnosti a ovladatelnost na samé hranici možností, v nejrůznějších prostředích a za jakýchkoli podmínek. Výsledkem je, že nový F-PACE zapojuje řidiče a zároveň je pohodlný a tichý. Jakmile se do něj posadíte, hned víte, že se v něm cítíte dobře,“ řekl Mike Cross, Chief Engineer of Vehicle Integrity, Jaguar.

Jaguar F-PACE má lehkou hliníkovou konstrukci s vysokou torzní tuhostí, propracované zavěšení předních kol s dvojitými příčnými rameny a zadní nápravu Integral Link. Vůz se vyznačuje velkou citlivostí a zároveň lehce pokrývá jakékoliv nerovnosti, zvlnění a extrémní sklony i těch nejnáročnějších silnic.

Silnou stránkou nového modelu je řízení s elektrickým posilovačem. Vše mezi volantem a styčnou plochou pneumatiky je optimalizováno tak, aby bylo zaručeno, že nový F-PACE okamžitě zareaguje na sebemenší pohyb volantem. Díky zapracování všech poznatků získaných u modelu F-TYPE poskytuje řízení ještě lepší zpětnou vazbu. V kombinaci s technologií vektorování točivého momentu, původně vyvinutou pro model F-TYPE a jeho systém pohonu všech kol, přináší nový F-PACE výbornou agilitu na jakémkoli povrchu a za jakéhokoli počasí.

Tým Jaguaru pro integritu vozu zanesl své subjektivní dojmy do počítačového programu CAE, který používá CAE tým pro vytváření dynamiky vozu. Zdokonalené počítačové modely následně přináší ještě lepší výsledky počítačových simulací – a obráceně. Tato interaktivní smyčka průběžného vylepšování zaručuje, že prototypy vozů jsou ještě lepší a těží z kompletního procesu úprav a připomínkování.

Video


Autor: TZ Jaguar

Jaguar F-Pace se představí ve Frankfurtu
Přesunout se na začátek