Koncept Chevrolet Colorado

Na výstave ve Frankfurtu mezi ostatními auty vyčníval zajímavý koncept postavený na základě pick-upu Colorado. Na rozdíl od „civilní“ verze se ale jedná o ryze offroad záležitost, se kterou si do Tesca pro nákup rozhodně jezdit nebudete.

Spíše se bude hodit k expedici na Sahaře, ke které má všechno potřebné vybavení. Základem je podvozek na komponentech od firmy Fox. Kola jsou samozřejmě obuta do adekvátních pneumatik Goodrich. Jednu náhradní najdete i na korbě. Kromě ní jsou zde i nájezdové vyprošťovací plechy. Na přední části auta je samozřejmě naviják.

Samostatnou kapitolou je interiér. Zadní sedačky se odporoučely a jejich místo zaujaly nádrže na vodu, bez kterých byste do pouště neměli vůbec vyrazit. Přední sedačky jsou anatomicky tvarované a osazené čtyřbodovými pásy. Spolujezdec má před sebou velký displej GPS navigace. Ze stropu a dveří zmizelo polstrování, které udělalo místo bezpečnostnímu rámu. Ten asi nebude odpovídat předpisům FIA, ale pokud se někde převrátíte, rozhodně budete rádi, že ho máte.

Teď už nezbývá, než doufat, že Chevrolet tuto myšlenku dotáhne do konce a nabídne pouštní verzi i běžným zákazníkům.


Autor: Matěj Oliva, Foto: Jan Altner

Koncept Chevrolet Colorado
Přesunout se na začátek