Mercedes-Maybach G650 Landaulet

Mercedes stále ukazuje, že téma jménem G stále ještě není vyčerpané. Zatímco ostatní výrobci klasických offroadů už svou produkci v podstatě ukončili, Mercedes se snaží z legendy vytěžit maximum. Po šestikolce, G na druhou je tu asi nejluxusnější offroad na trhu.

Po neslavném konci samostatné automobilky Maybach Mercedes využívá toto označení jen pro nejluxusnější vozy ve své nabídce. A jak je vidno, nemusí jít jen o třídu S, ale i o jeden z posledních opravdových offroadů. Zatímco zvenku jde stále o stejnou krabici, uvnitř si můžete užít nefalšovaný luxus.

Oproti klasickému Gčku je Maybach o půl metru delšía má rozvor skoro 3,5 metru. Střecha je odnímatelná pouze nad zadními sedačkami, což prozrazuje název provedení Landaulet. Interiér samozřejmě oplývá kůží, multimédii a elektronikou, jen v zablácených botech bych sem asi raději nechodil:-) Zajímavější je ale technika pod kapotou. Mercedes sem implantoval dvanáctiválec o výkonu 630 koní a točivém momentu hrozivých 1000 Nm. Dynamická čísla bohužel automobilka neuvedla. Mercedes vyrobí celkem 99 exemplářů a odhadovaná cena by se měla vyšplhat na nějakých deset milionů…Autor: TZMercedes

Mercedes-Maybach G650 Landaulet
Přesunout se na začátek