Mini vzhůru nohama – Backflip v Countrymanu

Hranice kaskadérských kousků se stále posouvají a zatímco první backflip byl doslova senzací, dnes už to začíná být na denním pořádku. Poslední skok vzhůru nohama má na svědomí rallye team Mini.

Za volantem Countrymanu speciálně upraveného pro tento skok (zvýšený podvozek Rieger, atd. Seděl jeden z předních jezdců dálkových soutěží Guerlain Chicherit. Ten neměl zrovna jednoduchý úkol, jak to vypadá na první pohled. Auto muselo mít přesnou rychlost 34 mil za hodinu, pomalejší nájezd by znamenal nedotočení backflipu, rychlejší naopak přetočení a pád.

Pokus pod záštitou Monster Energy se odehrál ve francouzských Alpách v lyžařském středisku Tignes. Chicherit se ukázal jako pravý profesionál a zvládl svůj úkol na výbornou včetně konečného přidání plynu pro dobrou rotaci.

„Před skokem to bylo šílené, stále jsem si opakoval, co mám udělat“ řekl Chicherit. „Ve skoku jsem věděl, že vyvážení auta je dobré a po doskoku jsem asi 20s čekal, než jsem si uvědomil, že se to povedlo.“ „Abyste věděli, že něco jde, musíte to zkusit, jinak to nezjistíte.“

Video


Autor: Matěj Oliva

Mini vzhůru nohama – Backflip v Countrymanu
Přesunout se na začátek