Mogul Day 2012 v Sosnové

Na okruhu v Sosnové proběhl zajímavý firemní den značky Mogul pořádaný jejím výrobcem – společností Paramo. Oleje Mogul již řadu let patří mezi špičku mezi automobilovými oleji a na této akci jsme měli možnost přímo na místě posoudit hned několik důkazů.

Kromě řady jízdních disciplín pro dealery a novináře z oboru zde totiž bylo připraveno několik ostrých sportovních vozů, které kvality olejů Mogul celou sezónu poctivě potvrzují při soutěžích. Na tiskovce to dosvědčil třeba mistr a vicemistr Evropy v rallycrossu, Roman Častoral.

Pak přišla řada na praktický důkaz. Po trati s kombinací asfaltu a šotoliny nás provezl Roman Kresta, který kvalitu olejů Mogul používá ve svých závodních vozech Mitsubishi, Peugeot a nyní i v nejlepším voze kategorie S2000 Škoda Fabia.

Jak jsme měli možnost posoudit na vlastní kůži, výkonové parametry vozu Subaru Impreza – navíc s Romanem Krestou za volantem – je pro každý olej opravdu drsná zatěžkávací zkouška. Oleje vydržely, zato pneumatiky se měnily ani ne po půlhodině řádění.

Druhý sportovní vůz byl závodní vůz Citroen DS3, ve kterém úspěšně sbírá vavříny Honza Černý. Rozdíl mezi svezením ve čtyřkolce Subaru a dvoukolce Citroen byl hodně zajímavý!

Společnost Paramo představila také novou řadu olejů MOGUL MOTO pro motocykly, za kterou dokonce získala získali prestižní ocenění PETROLawards. A i zde jsme mohli vyzpovídat závodníky, kteří tyto oleje používají v ostrém soutěžním nasazení. S Moguly například jela celá naše reprezentace na nedávné soutěži Šestidenní v Německu. Manažer reprezentace ČR enduro Karel Scheder k tomu řekl: „Všech třináct reprezentantů používalo oleje MOGUL MOTO. Deset jezdců jelo na dvoutaktních strojích z toho pět o obsahu 125 ccm, které jsou na kvalitu oleje nejnáročnější. Další tři jezdci používali čtyřtaktní stroje. Během ISDE ujel každý motocykl 1400 km a spotřeboval přibližně 300 litrů pohonných hmot. Nezaznamenali jsme jediný problém a s oleji MOGUL jsme byli spokojeni.

Dalším speciálním motocyklem, pro který značka Mogul připravuje motocyklové oleje, je FGR MIDALU 2500 V6, který jezdí s náplní Mogul Moto 4t 10W-40. Paramo také spolupracuje při testování funkce oleje v motoru, převodovce i spojce z hlediska mazacích vlastností a funkce jednotlivých mazacích uzlů. Logo MOGUL se proto objevilo i na olejovém víčku motocyklu FGR MIDALU 2500 V6.

Pak už na účastníky čekal souhrn snad všech motoristických radovánek, jaké umí autodrom v Sosnové pro firemní akce nabídnout. Dvě soutěžní kola v okruhovém Fordu Fiesta, motokáry, bugginy, čtyřkolky, projížďka offroadem, ale i zajímavá jízda zručnosti s Fabií posazenou zadními koly na otočné vozíčky či škola smyku s připravenými městskými vozy Škoda CitiGo – ostatně o tom nejlépe vypráví následující fotogalerie.


Autor: FilipT, foto: Jan Altner

Mogul Day 2012 v Sosnové
Přesunout se na začátek