Motor Audi 2.5 TFSI zvítězil v soutěži „International Engine of the Year“

Značka Audi získala prestižní ocenění v objemové kategorii 2,0 až 2,5 litru již posedmé v řadě.

„Pětiválec patří mezi naše motory s nejbohatšími tradicemi, které nepřetržitě zdokonalujeme,“ říká Dr. Stefan Knirsch, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj. „Motor 2.5 TFSI přesvědčuje v modelu Audi RS Q3 performance* enormní hnací sílou, ještě větší chutí po vysokých otáčkách a charakteristickým zvukem. Pro nové Audi TT RS* jsme vyvinuli nový pětiválec z hliníkové slitiny, abychom byli připraveni na budoucnost.

Porotci, kteří hlasovali pro motor Audi, k tomu uvedli: „Existuje už jen málo motorů se silným charakterem, ale tento pětiválec oživuje vzpomínky na jedinečný zvuk motorů soutěžních vozů skupiny B z 80. let. Motor Audi 2.5 TFSI přitom přesvědčuje nejen vrcholnými výkonovými parametry, ale i nezaměnitelným charakterem. Sen z 80. let díky tomuto pětiválci Audi stále žije.“

Kromě modelu RS Q3 performance je motor 2.5 TFSI srdcem také modelů RS Q3* a RS 3 Sportback*. Značka Audi zvýšila výkon motoru 2.5 TFSI pro nový model RS performance. Zdokonalený hlavní chladič kapalinové chladicí soustavy a optimalizované palivové čerpadlo umožnily zvýšení výkonu o 20 kW (27 k) a nárůst maximálního točivého momentu z 450 na 465 N.m. Vrcholný model v segmentu kompaktních vysokovýkonných SUV díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy – o 0,4 sekundy rychleji než RS Q3. Nejvyšší rychlost sériové verze je 270 km/h.

Ocenění „International Engine of the Year“ (Mezinárodní motor roku) jsou udělována každoročně od roku 1999. Mezinárodní porota složená z 65 motoristických novinářů vyhlašuje v rámci různých kategorií příslušné nejlepší motory roku. Značka Audi získala letos toto celosvětově uznávané ocenění již podvanácté.


Autor: TZ Audi

Motor Audi 2.5 TFSI zvítězil v soutěži „International Engine of the Year“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek