Některé asistenty v autech jsou jen pro zlost. Tyhle vytáčí řidiče úplně nejvíc

Auta už dávno nejsou tak jednoduchá, jako tomu bylo v minulosti. Dnes jsou plná elektroniky a také různých asistentů. I když mají dle papírových specifikací pomáhat, dělají mnohdy přesný opak. Alespoň to si myslí řidiči. Vybrat toho nejhoršího asistenta v autě je leckdy hodně náročné, jelikož jich je tolik, že málokdy lze říct, který obtěžuje nejvíc. Tyto každopádně patří mezi favority.

Start-stop systém

Proč v autě vůbec je? Důvod je jednoduchý – snaha snižovat emise. Když auto nejede, motor se vypne, a tak se žádné zplodiny netvoří. Pro výsledná čísla rozhodně důležitý prvek. Pro řidiče ale jenom obtěžující funkce. Nehledě na to, jak může neustálé zhasínání a startování poškozovat nejenom motor. Proto majitelé aut dělají jediné možné. Start-stop vypínají. Někdy trvale, jindy jen na konkrétní jízdy.

Hlídání pozornosti řidiče

Dle automobilek se jedná o bezpečnostní systém, který řidiče upozorní na to, že je unavený. A řekne mu, že by si měl dát pauzu. Více tento asistent nedělá. Je tedy stejně na samotném řidiči, zda se rozhodne zastavit, nebo nikoliv. Mnohdy to nepřipadá v úvahu, jelikož vyhodnocení nemusí být tak přesné a výjimkou nejsou falešná upozornění. Vypnout tento systém obvykle nejde, a tak ho řidiči nemají příliš v lásce.

Zdroj obrázku: Freepik

Eko asistenti

Může se jednat o soubor několika asistentů. Dohromady mají za cíl snižovat spotřebu, ale i emise. Základem není jenom vždy aktivní start-stop systém. Jsou i vozy, které se vždy nastartují v eko režimu. Další funkcí může být automaticky aktivovaná funkce plachtění nebo systém odpojování některých válců. Ani jedno však majitelé aut rádi nevidí.

Automatická světla

Mají řidičům usnadnit život, ale spíše jim ho komplikují. Řeč je o automatickém svícení, které může mít mnoho podob. Může se jednat o přepínání denních světel na potkávací, stejně jako může jít o automatická dálková světla. A co je nevýhodou těchto systémů? Že využívají čidla, ne subjektivní pocity řidiče. A tak nemusí pracovat správně.

Zdroj: https://www.countrylife.co.uk/luxury/motoring/absurd-driving-aids-modern-car-best-annoying-worst-downright-dangerous-210205
Některé asistenty v autech jsou jen pro zlost. Tyhle vytáčí řidiče úplně nejvíc
Přesunout se na začátek