Nissan Juke R 2.0 bude mít 600 koní

Příchod modelu Nissan Juke-R nastavil v roce 2011 laťku hodně vysoko. Šlo o první supersportovní crossover na světě, který v sobě spojoval inovativní Nissan Juke s motorem a hnacím ústrojím z legendárního vozu Nissan GT-R – vlajkové lodi značky ve třídě sportovních vozů. Nyní, po čtyřech letech, se Juke-R dočkal vzrušující modernizace v podobě ještě většího výkonu a odvážnějšího stylingu: představuje se model Juke-R 2.0.

Globální debut vozu Juke-R 2.0 se uskuteční na populárním Festivalu rychlosti v Goodwoodu ve čtvrtek 25. června na stánku Nissanu. Po zbytek víkendu pak bude vůz vystaven v boxu supersportovních vozů.

Návštěvníci v Goodwoodu, společně s televizními diváky této úchvatné události, budou rovněž svědky dynamického debutu vozu Juke-R 2.0 při závodu do vrchu v Goodwoodu po všechny tři dny této akce. S vozem pojede absolvent soutěže Nissan GT Academy a jezdec závodu 24 hodin Le Mans, Jann Mardenborough.

Juke-R 2.0 vychází z modernizovaného vozu Nissan Juke uvedeného na trh v roce 2014, který doznal několika významných designových a technických vylepšení. Juke-R 2.0 navíc dostal testosteronovou injekci z vozu GT-R a jeho motor nyní podává výkon 600 k. Juke-R 2.0 je stále proveden v matné černé barvě typické pro řadu „R“ a je mohutnější, odvážnější a výkonnější verzí svého předchůdce.

Generální ředitel Nissan Europe pro marketing Gareth Dunsmore k tomu říká: „Juke-R se stal kultovním supersportovním crossoverem. Vzhledem k loňskému uvedení nejnovějšího modelu Juke bylo přirozeným rozhodnutím dát původnímu vozu Juke-R vyšší výkon a ještě odvážnější styling. Juke-R 2.0 je dokonalým spojením toho nejlepšího, co Nissan nabízí – spojením skutečné inovace prezentující naše dovednosti v oblasti crossoverů se vzrušením poskytovaným motorem ze supersportovního GT-R.“


Autor: TZ Nissan

Nissan Juke R 2.0 bude mít 600 koní
Přesunout se na začátek