Nissan konečně odhalil novou Navaru

Jak jsme avizovali minulý týden, Nissan konečně odhalil novou generaci svého pracovního offroadu Navara. K potěšení všech fanoušků pořádných aut Navara rozhodně nezměkla.

Designové zásahy nejsou nijak fatální a Navaru i v nové generaci poznáte na první pohled. Jsou tu samozřejmě nezbytné věci, jako LED denní svícení, parkovací kamera v zadním zámku a novinkou jsou také blinkry v zrcátkách, které už zase tak praktické nejsou.

Mohutná přední maska doplněná chromem ale stále dělá velký dojem. Změnami si prošel samozřejmě i interiér, který navazuje na současné trendy u Nissanu. Pro milovníky bahna se možná stane noční můrou, na rozdíl od předchozí generace se nová Navara soustředí na pohodlí řidiče, nešetří se atraktivními materiály a sednout si sem v oblečení po náročné práci asi nebude to nejlepší. Na druhou stranu bude s autem ráda jezdit i vaše manželka.

Pod kapotou si budete moci vybrat ze dvou agregátů. Tím prvním je naftový čtyřválec o objemu 2,5 litru s výkonem 120 kW a točivým momentem 403 Nm. Druhá výkonová varianta stejného motoru bude mít výkon 140 kW a točivý moment 450 Nm. Dostupný bude i benzínový čtyřválec o stejném objemu, je ale otázkou, zda bude dostupný na evropském trhu.

Motory můžete kombinovat se dvěma převodovkami. Šestitupňovým manuálem, nebo sedmistupňovým automatem.

Kromě designu se udály i další změny na karoserii auta. Ta by měla být pevnější a upraveny byly i listové pružiny, které nyní snesou větší zatížení. Samozřejmostí je u takového auta náhon 4×4, který je možné připojit i za jízdy.

No a teď to nejdůležitější, nová Navara by se na český trh měla dostat začátkem roku 2015.

Video


Autor: offroadweb.cz

Nissan konečně odhalil novou Navaru
Přesunout se na začátek