Nissan Qashqai Premium Concept a Nissan X-Trail Premium Concept

Nissan představí na blížícím se ženevském autosalonu pozoruhodné speciální verze dvou svých nejprodávanějších crossoverů Qashqai a X-Trail.

U současných modelů, ze kterých speciální verze vycházejí, Nissan zkoumal, jak lze do budoucna zvýšit atraktivitu oceňované řady crossoverů pomocí luxusnějšího a dynamičtějšího designového pojetí.

Dvojice vozů dostala názvy Nissan Qashqai Premium Concept a Nissan X-Trail Premium Concept. Přestože jde o samostatné modely, je z použitých barev, materiálů a motivů zjevné, že tyto vozy tvoří pár. Qashqai Premium Concept stvořilo středisko Nissan Design Europe (NDE) v centru Londýna, X-Trail Premium Concept je pak dílem střediska Global Design Centre (GDC), které sídlí v japonské centrále společnosti Nissan.

Crossovery mají zásadní podíl na pokračujících úspěších značky Nissan po celé Evropě. Dvojice modelů Premium Concept proto vyjadřuje touhu Nissanu rozšířit cílovou skupinu svých zákazníků.

Shiro Nakamura, senior viceprezident pro design a kreativní ředitel společnosti Nissan Motor Co., Ltd., poznamenal: „V tomto projektu úprav dvojice vozů jsme nechali zazářit kreativitu našich návrhářských týmů. Nakonec jsme se shodli na dvou verzích designu, které se výrazně liší, ale přicházejí se stejnými motivy. Zároveň odhalují nový luxusní charakter našich crossoverů.“

Oba vozy nabízejí svěží pojetí atraktivních crossoverů Nissan. Jeho součástí je jak vyjádření designérského jazyka společnosti Nissan, tak využití vyspělých a prémioých materiálů. Oba modely Premium Concept zohledňují koncepci „městského průzkumníka“, každý z nich však přináší jedinečné provedení a cílí na výrazně odlišný typ zákazníků. Model Qashqai je určen pro „městské milovníky luxusu“, kteří sní o víkendu plném kulturních zážitků v oblíbených evropských městech, jako je Ženeva, Paříž či Řím. Model X-Trail cílí na „dobrodruhy milující luxus“, kteří myslí na horská dobrodružství v Alpách či Pyrenejích.

Oba vozy spojuje jednoduchá, ale zářivá paleta barev: strohá, ale působivá černobílá kombinace kontrastuje se zlatavě měděnou barvou, která crossoveru dodává eleganci a hřejivý dojem.

Qashqai Premium Concept

Qashqai Premium Concept, jehož dominantní barvou je matná čerň, chytře kombinuje design, barvy i nové materiály. Kvalitně zpracované detaily v luxusní zlatavě měděné barvě zvýrazňují vybrané části skeletu karosérie (podběhy kol, okenní linie, čelní světlomety a střešní ližiny) a ostře kontrastují s jeho černí. Posilují tak dynamický charakter vnější siluety vozu. Ten je dále zdůrazněn pravými karbonovými vlákny použitými ve spodní části vozu i výraznými technickými detaily 20“ hliníkových kol. Nárazníky a boční prahy podtrhují celkový dojem sportovního ducha a kvality. Výrazná mřížka chladiče s motivem V dodává přídi vozu účelnost a představuje odvážné vyjádření jeho luxusního charakteru.

Interiér modelu Qashqai přináší zcela novou definici špičkové kvality v segmentu C crossoverů. Nabízí čalounění z jemné bílé kůže Nappa, typické pro luxusní vozy. Střední části sedáků a opěrky sedadel mají prošívanou povrchovou úpravu. Kvalitu vyjadřuje i použití jedinečných splétaných karbonových vláken v interiéru, která jsou vyvedena ve zlatavě měděné barvě. Celek doplňuje kombinace výrazných chromových prvků v saténově a tekutě lesklém černém provedení na volantu a řadicí páce.

X-Trail Premium Concept

V ostrém kontrastu ke svému sourozenci využívá model X-Trail Premium Concept jako dominantní barvu matnou bílou. Kapota a střecha jsou vyrobeny z temně černých karbonových vláken s matnou úpravou, které vozu dodávají skutečně luxusní a přitom odolný styl i dojem nízké hmotnosti. Výrazný kontrast mezi bílou a černou podtrhuje linie, která začíná u mřížky chladiče s motivem V a pokračuje přes kapotu a po stranách vozu až na záď. Tento kontrast současně vyjadřuje dobrodružnou povahu vozu X-Trail a jeho schopnost vyrazit doslova kamkoli. Přední ochranný kryt motoru je vyveden ve zlatavě měděné barvě (díky čemuž přitahuje pozornost a posiluje pocit bezpečnosti). Stejnou barvu mají i 20“ hliníková kola. Na panely karosérie a blatníky byla použita lesklá černá barva. Jde o důmyslný detail, díky němuž model X-Trail mezi ostatními dobrodružně zaměřenými crossovery zaručeně vynikne.

Čalounění interiéru je ze špičkové kůže v přírodní světle hnědé a černé barvě vystihující atraktivitu vozu pro zákazníky s dobrodružnou povahou. Sedadla jsou vyvedena z kombinace luxusních druhů kůže. Na opěrce hlavy a po stranách sedadel naleznete světle hnědou kůži, zatímco na střední části opěradla a sedáku byla použita kůže Ultrasuede® s páskovým zdobením se zlatými perličkami. Přístrojová deska a čalounění dveří nabízejí povrchovou úpravu z černých karbonových vláken a matného černého chromu, čímž dodávají interiéru špičkový sportovní dojem.

Díky úzké spolupráci japonského a evropského designového studia společnosti Nissan odhalují modely Qashqai Premium Concept a X-Trail Premium Concept potenciál skrytý ve vzrušující nové úrovni personalizace v segmentu crossoverů. Dávají tak vlastníkům možnost mnohem více vyjádřit svou osobnost. Ve výsledku pak řidiči i spolucestujícím nabízejí stejnou míru luxusního a dynamického zážitku.

Mamoru Aoki, výkonný ředitel designu ve společnosti Nissan Motor Co., Ltd., dodal: „Jako průkopník tohoto segmentu bude Nissan i nadále posouvat hranice a zkoumat kreativní řešení, která mu umožní uspokojit široké spektrum potřeb ambiciózních zákazníků v Evropě.“


Autor: TZ Nissan

Nissan Qashqai Premium Concept a Nissan X-Trail Premium Concept
Přesunout se na začátek