Nové Mitsubishi Outlander

Měsíc před výstavou v Ženevě představilo Mitsubishi pokračovatele modelové řady Outlander. Při inovacích se továrna zaměřila především na zvýšení komfortu a bezpečnosti. Bohužel to s sebou nese fakt, že auto je opět o něco méně použitelné v terénu.

Překvapivě se nový Outlander téměř neliší od konceptu představeného před rokem. Chybí samozřejmě futuristické vychytávky, které na konceptech nemohou továrny vynechat, ale celková linie je v podstatě totožná. Auto se odklonilo od současného designu Mitsubishi, který má nejen Outlander, ale i Lancer a ASX. Zajímavá je přední maska, která opticky tvoří jeden kus se světly. Zbytek auta postrádá výstupky a hrany a působí velice kompaktně a uceleně.

Elektronika vládne

V útrobách Outlanderu se Mitsubishi zaměřilo především na zvýšení bezpečnosti auta. Nechybí tak systém pro hlídání vzdálenosti od před vámi jedoucího vozidla, nebo varování před vybočením z jízdního pruhu. Je tu také adaptivní tempomat a dvouzónová klimatizace.

Vybrat si budete moci ze dvou motorizací. Oba motory můžete nakombinovat se čtyřkolkou, nebo náhonem pouze jedné nápravy. K dispozici je benzínový dvoulitr a diesel 2,2. Výkony zatím bohužel automobilka neuveřejnila. Jisté ale je, že bude nově možné mít Outlander s šestistupňovou převodovkou. Bude také možné pořídit samočinné vypínání motoru na křižovatce. V České Republice budete moci auto kopit koncem léta 2012.


Autor: Matěj Oliva

Nové Mitsubishi Outlander
Přesunout se na začátek