Nový Defender v roce 2016

Všichni jsme věděli, že ta chvíle jednou přijde, ale díky stálému oddalování ukončení výroby ikony terénních aut jsme tak nějak zůstávali v klidu. Nyní ale továrna Land Rover zveřejnila oficiální datum nástupu nové generace Defenderu.

Přes všechna ujištění marketingového ředitele LR Phila Pophana, že auto zůstane v terénu stejně schopné a odolné, jako současný Def se tomu prostě nechce věřit. Na posledních fotograficích konceptu vidíme celou řadu plastových dílů, podvozek bez tuhých náprav a interiér, který hrubému zacházení rozhodně nebude příliš nakloněn.

Drsnost auta ustoupila pohodlí. Uvnitř najdeme poměrně standardní interiér, ve kterém se asi budou lépe snášet dlouhé cesty. V zabahněném oblečení už se vám ale do auta rozhodně nebude moc chtít.

Designově auto sice bude navazovat na klasický vzhled, ale bude tu už chybět typický tvar krabice, který máme tak rádi. Ale třeba si zvykneme, uvidíme. Zapomenout budeme pravděpodobně muset i na rámovou konstrukci. Land Rover nicméně slibuje velmi tuhou a odolnou karosérii. Očekávat můžeme i celou řadu elektroniky, která pomáhá jízdě v terénu a je velmi schopná, otázkou je, jak bude spolehlivá v extrémních situacích.

Jinak toho o technice zatím moc nevíme. Kromě použití čtyřválcových agregátů se spekuluje i o šestiválcích. Poprvé by také Defender měl dostat automat. Určitě to bude ZF, otázkou je, zda osmi, nebo devítistupňový. V nabídce ale pravděpodobně zůstane i manuál.


Autor: offroadweb.cz

Nový Defender v roce 2016
Přesunout se na začátek