Ohlédnutí za autosalonem Autoshow Praha

Autoshow Praha je za námi a už nyní můžeme spokojeně konstatovat, že se podařil a nabídl důstojnou ukázku tuzemské automobilové výstavy, která v ČR v předchozích letech chyběla. Historické haly holešovického výstaviště poskytly zajímavou kulisu pro luxusní vozidla a přišlo se na ně podívat celkem 29950 návštěvníků.

V neděli 4. října se uzavřely brány jediného letošního autosalónu, který se koná v České republice. Během 4 výstavních dnů se na ploše bezmála 19 tisíc metrů čtverečních představilo přes 50 značek automobilů. Na holešovickém výstavišti nebyla nouze o novinky, oblíbené stálice na trhu i bohatý doprovodný program. Symbolický osmnáctý ročník si prohlédlo téměř 30.000 osob.

Přímo z frankfurtského autosalónu, který se konal v druhé polovině září, zamířily do Holešovic nepřehlédnutelné novinky. Milovníky luxusu nadchlo Bentley Bentayga – nejrychlejší a nejluxusnější SUV na světě. Kromě svého výkonu zaujalo především elegantním designem, který s britskou pečlivostí a smyslem pro detail kombinuje kovové, dřevěné a kožené prvky. Segment luxusních francouzských automobilů reprezentovala značka DS, která v předpremiéře představila nový hatchback DS 4 i model DS 5.

Z novinek vyráběných v Čechách rozhodně nezůstaly bez povšimnutí Hyundai Tuscon, sportovní Praga či Škoda Superb Combi. Dlouho se bude hovořit také o jedné z nejvýraznějších novinek letošního automobilového trhu – legendárním Opel Astra nové generace. Tento vůz pokračuje v úspěšné tradici značky Opel a obohacuje svůj kompaktní segment o prvky dosud dostupné jen v nejvyšších třídách.

Venkovní plocha, Průmyslový palác a oba velké Křižíkovi pavilóny byly zasvěceny především osobním a užitkovým vozům. Milovníci historie se mohli pokochat elegantními veterány. Jejich zajímavým protipólem pak byly elektromobily včetně unikátní Tesly. Na výstavišti bylo celkem k vidění 327 automobilů!

Pro ty, kteří si nechtěli vystavené exponáty pouze prohlížet, byly určeny testovací jízdy v téměř třiceti modelech vybraných značek. Konaly se na více než dvoukilometrovém okruhu před Průmyslovým palácem. Prostoru pro zkoušení tedy bylo více než dost. Návštěvníci bažící po dobrodružství si mohli užít adrenalin během off-road parkuru. Součástí doprovodného programu byl i blok věnovaný bezpečnosti jízdy včetně dopravního hřiště pro děti či otočného simulátoru nehody.

Další informace naleznete na webu www.autoshowpraha.cz.


Autor: FilipT, TZ Incheba foto: František Chobot

Ohlédnutí za autosalonem Autoshow Praha
Přesunout se na začátek