Pět hvězdiček pro LR Discovery Sport od NCAP

Land Rover Discovery Sport získal maximální počet pěti hvězdiček v hodnocení bezpečnosti od Euro NCAP. Nejnovější model Land Roveru má několik bezpečnostní „vychytávek“. Jednou z nich je například airbag pro chodce. Při detekci střetu s chodcem vystřelí do 60 milisekund airbag, který je umístěn v horní části kapoty. Mezi další prvky patří autonomní systém nouzového brzdění, který využívá digitální kamery, která je umístěna hned vedle zpětného zrcátka. Systém detekuje objekty, které by mohly představovat hrozbu kolize, a varuje před nimi řidiče. Pokud je srážka nevyhnutelná, systém automaticky aktivuje brzdy. Ve všech variantách modelu Discovery Sport včetně toho s uspořádáním sedadel 5+2 zajišťují místa k sezení vysokou ochranu cestujících všech věkových kategorií včetně malých dětí. Předpínače bezpečnostního pásu jsou i ve třetí řadě sedadel.

LR Discovery Sport je vybaven řadou aktivních i pasivních bezpečnostních systémů včetně kontroly dynamické stability, elektronické kontroly trakce, kontroly náklonu karosérie, kontroly brzdného momentu motoru, systému sledování provozu při couvání, sledování mrtvého úhlu a systému sledujícího blížící se vozidlo, rozpoznávání dopravních značek varování před opuštěním jízdního pruhu a připomenutí v případě, že si cestující zapomenou zapnout bezpečnostní pas.

LR Discovery Sport má velmi pevnou karosérii, která kombinuje panely z vysoce pevné oceli, ultra pevné bórem legované oceli a odlehčeného hliníku. Střecha zvládne zátěž až 4,5násobku hmotnosti vozidla. Komplexní bezpečnostní balík zahrnuje také airbag pro řidiče i spolujezdce, kolení airbag pro řidiče, boční airbagy a airbagy pro ochranu hrudníku.

Výsledky testování Euro NCAP najdete zde

O Euro NCAP

Společnost byla založena v roce 1997 a poskytuje motoristickým spotřebitelům nezávislé nárazové testy bezpečnosti vozů, které se prodávají v Evropě. Prostřednictvím přísného a nezávislého testování společnost přispívá k výraznému zlepšení bezpečnosti jak v automobilovém designu, tak při zavádění nových technologií.Autor: TZ Land Rover

Pět hvězdiček pro LR Discovery Sport od NCAP
Přesunout se na začátek