Polaris RZR 4 XP – LE Jagged X edition

Zdálo by se, že side – by – side od Polarisu už k větší dokonalosti vyladit nejde, ale vždycky přijde někdo, kdo ho posune ještě o něco dál. Zářným příkadem je limitovaná edice Jagged X, která přestavěla čtyřmístné RZR na čistokrevný závoďák.


Základem je samozřejmě řadový dvouválec, který je přeladěný z původních 88 koní na 94, to bylo dosaženo úpravami klikové hřídele, vaček i výfuku. Ten má dvě koncovky a sportovnější zvuk. K motoru byl doladěn i variátor, který má podstatně rychlejší reakce a prohlubuje sportovní dojem ze stroje.


Zajímavé je, že Polaris poprvé nesáhl u své sportovní edice po podvozku Fox, ale po značce Walker Evans, kterou používá na svém Wildcatu Arctic Cat. O tom, že jde opravdu o čistokrevný sportovní stroj svědčí i interiér, který už si nehraje na civilní pohodlí. Jsou tu sportovní sedačky, které si ale zachovávají možnost nastavení, pětibodové pásy a hliníkové dveře. V autě najdeme překvapivě i posilovač řízení.


Auto je obuté do osvědčených taiwanských Bighornů, které jsou navlečené na pěkných ráfcích Walker Evans s badlocky. Samotnému uvedení předcházela úspěšná závodní sezona pouštních vytrvalostních závodů, ve kterých si Polaris nevedl vůbec špatně. Zda se limitovaná edice dostane i do Čech zatím nevíme, ale rozhodně by to stálo za to!

Video


Autor: offroadweb.cz

Polaris RZR 4 XP – LE Jagged X edition
Přesunout se na začátek