První elektrické SUV od Toyoty a Tesly

Spojenectví značky Toyota s americkým „výrobcem“ elektrických vozů Tesla Motors konečně nese první ovoce v podobě modelu Toyota RAV4 EV – elektrického SUV s pohonem předních kol.

Společnost Tesla Motors se veze na vlně zájmu o elektrické automobily, který je populární zvláště v USA. Společnost také představila svůj vlastní model elektrického SUV – krásný crossover Tesla X s impozantními parametry, jako je zrychlení 0-100 km zhruba za 6 sekund. Má to ovšem jediný problém, společnost již před 4 lety předvedla podobně slibný sedan, který se ovšem stále ještě nedostal do výroby.

Mnohem realističtěji proto vypadá společný model Toyota RAV4 EV. Podle podoby i názvu je zřejmé, že vychází z vozu Toyota RAV4, ovšem s elektromotorem místo spalovacího motoru. S dojezdem 160 km už jde o slušně využitelný koncept pro denní dojíždění do práce či vození dětí do školy.

Vůz vyráběný v Kanadě disponuje maximálním výkonem 115 kW a lithiovou baterií s kapacitou 41,8. nabijete jej za pouhých 6 hodin ze zásuvky 240 V a to následně stačí na velmi dobrou dynamiku – maximální rychlost 160 km/h a zrychlení 0 – 96 km/h za 7 sekund jsou hodnoty, které předčí i řadu stávajících klasických SUV. Na trh by se tento vůz měl dostat již tento rok, nejprve pouze pro Kalifornii.Autor: offroadweb.cz

První elektrické SUV od Toyoty a Tesly
Přesunout se na začátek