Rally Budapešť – Bamako – šílené dobrodružství

Říká se, že sny by si člověk měl plnit. Do střední Afriky s cílem Guinea Bissau jsem se vypravil už v roce 2008. Bohužel okolnosti nás donutily se vrátit již ze Západní Sahary. Od té doby mě to tam stále lákalo. V létě 2011 jsem si řekl, že je třeba si splnit sny; zvednul jsem telefon a zavolal kamarádovi MiKovi, že co by říkal na rally BudapestBamako, tedy udělat si výlet do Afriky? Jen se mně optal „Kdy“ A tak jsme si řekli – „Jedeme“

Trasa rally pro rok 2012

BudapestBamako Rally je africký maratonský závod, který 13.ledna 2012 podstartuje již po sedmé a cílovým městem nebude Bamako, nýbrž Bissau ve státě Guinea-Bissau. V kategorii Adventure, ve které závodíme my, se jede stylem Gunball závodů. Podařilo se nám postavit dvě „závodní“ auta a v obou kategoriích by jsme se měli utkat s celkem 160 posádkami z celého světa.

Budapest Bamako Rally je také největší humanitární rally v Africe. I naše dvě auta povezou nezanedbatelnou humanitární pomoc. Více informací vám budeme přinášet v průbehu ledna na našem facebooku a budete mít i možnost nás online sledovat.


Autor: Cestoffka.cz

Rally Budapešť – Bamako – šílené dobrodružství
Přesunout se na začátek