Revoluční tlumiče na auto, které váš offroad zdokonalí

Tlumiče – jedna ze součástí každého auta, které dávají české silnice pořádně zabrat. Jestliže i vy jste opět ve fázi, kdy váš automobil potřebuje nové tlumiče, dejte přednost kvalitě. Zlepšíte tak vlastnosti podvozku, prodloužíte jeho životnost a zvýšíte svoji bezpečnost. To je klíčové především u offroadů a sportovních automobilů, které jsou určené pro extrémnější terén i jízdu.

Revoluční technologii tlumičů vyvinuli odborníci ze společnosti Old Man Emu (OME), která je nejrespektovanějším výrobcem tlumičů 4×4. Tyto tlumiče jsou v současné době k dostání i v České republice. Ocení je nejen majitelé offroadů, ale všichni, kteří dbají o kondici a jízdní vlastnosti svých automobilů a prostě si rádi dopřávají požitek z náročnější jízdy v terénu nebo rychlého svezení na dálnici.

Tlumiče Nitrocharger aneb jak šel vývoj

Nic dokonalého by nevzniklo bez postupného vývoje. Tak to bylo i v případě revolučních tlumičů od společnosti OME. Vzpomenete si na legendární tlumiče Nitrocharger? Tak vězte, že ty, které vám dnes představíme, z nich vychází, nicméně ke své dokonalosti ujeli ještě notný kus cesty. Tlumiče pro offroady obsahují 26 regulačních disků, díky nimž lze během výroby regulovat jejich tloušťku i průměr, čímž se zlepšují jízdní vlastnosti vozidla a ovládání je pohodlnější i bezpečnější.

Vývoj revolučních tlumičů probíhal v laboratoři a testovány byly jak na dálnici, tak v terénu. „Když jsme zjistili, že vozidlo mělo na dálnici sklon se kolébat, vrátili jsme se zpět do laboratoře a v tlumičích postupně zaměňovali jednotlivé disky za větší či menší a simulací zjišťovali, jak se mění jejich vlastnosti. Poté jsme je namontovali zpět a vyrazili do terénu,“ popsal vývoj tlumičů Stuart Fooks, jeden z odborníků OME.

Nový tlumič měl skvělé jízdní vlastnosti, kterými předčil očekávání. I proto se vývojáři rozhodli, že si zaslouží vlastní název. Pojmenovali ho tlumič Nitrocharger Sport. „Jeho název odkazuje na to, že si tento tlumič sice zachovává něco ze svého slavného předchůdce, ale zároveň nabízí i něco nového. Podle vyjádření prodejce z e-shopu Offroad-obchod.cz, který se zaměřuje na prodej offroadových doplňků, jde o nejkompaktnější a nejpropracovanější tlumič, který je v současnosti na trhu,“.

Výhody tlumiče Nitrocharger Sport

  • Přizpůsobený automobilům s pohonem 4 x 4.
  • Skvělé jízdní vlastnosti v terénu i na dálnici.
  • Lepší ovladatelnost a kratší reakční časy.
  • Nejlépe nastavitelný ventilový systém.
  • To vše umožňuje 26 regulačních disků rozdělených do tří skupin.
  • Kvalitní komponenty jsou zárukou dlouhé životnosti.
  • Doplňková trubka z masivní oceli tloušťky 1,6 mm chrání vnitřní součásti tlumiče před poškozením kameny (výhodné při jízdě v terénu).

Tlumiče testované v divočině

Jaký jiný důkaz podat, než testování ve skutečně drsných Australských podmínkách. Závěrečné zkoušky tlumičů Nitrocharger Sport nemohly proběhnout nikde jinde, než v extrémním prostředí divočiny v jižním Walesu.

Testování probíhalo na celé řadě vozidel s různou konstrukcí kol. Data z testování sbíral systém Motec, který je vyhodnocoval a posuzoval způsobilost tlumičů v různých terénech. Výsledky tohoto náročného testování potvrdili, že tlumiče Nitrocharger Sport jsou jako stvořené pro různé povrchy, na které perfektně reagují. Vozu propůjčují skvělé jízdní vlastnosti a zlepšují jeho ovladatelnost.

Sportovní tlumiče Koni

A co když dáváte před terénním povrchem přednost rychlosti a adrenalinu? Pak se vašemu sportovnímu autu budou líbit proslulé tlumiče Koni. Ty jsou symbolem kvality a sportovní jízdy, která nezná omezení. Při rychlé a divoké jízdě šetří tlumiče Koni váš automobil a zvyšují vaši bezpečnost.

Tlumiče Koni jsou k dostání v různých provedeních – od klasických po ryze sportovní, ale najdete zde i takové, které jsou určeny pro offroady s pohonem 4 x 4. Obecně platí, že všechny tlumiče Koni mají stavitelnou tuhost a jejich ventily lze vyladit natáčením ve spodní části pístnice. Ztuhnutí tlumiče sníží pohyb kol při nárazech a naklánění auta, takže nad svým vozem máte mnohem větší kontrolu a cítíte se bezpečněji. 


Autor: offroadweb.cz

Revoluční tlumiče na auto, které váš offroad zdokonalí
Přesunout se na začátek