Santa Fe míří do Evropy

Po představení ve Spojených Státech se model Hyundai Santa Fe ukázal i v Evropě a navzdory našim obavám je v zásadě stejný, jako auto pro zámořský trh. No a to je rozhodně dobře!

Design nového korejce zcela odpovídá posledním módním trendům. Vzhledu zcela dominuje mohutná čelní maska a už trochu okoukané světlomety. Díky nepřerušené boční lince a dlouhé stavbě působí Santa Fe spíš jako vyšší kombík, než SUV. Terénní dojem naopak budí ochranné plasty prahů a zadní části auta. Sportovní dojem se zase snaží navodit křidélko na pátých dveřích.

Auto bude nově k dispozici i jako sedmimístné. Poslední, spíš nouzová řada sedadel bude pochopitelně sklopná a vyjímatelná. Auto tak nabídne 534 litrů úložného prostoru. Hyundai ukázal velice detailní fotky interiéru, který podle mého názoru moc neví, čím chce být. Sportovně vypadající palubní deska a volant trochu bojuje s luxusně se tvářícími potahy dveří, nebo třeba imitací dřeva na některých místec. Plasty působí na první pohled trochu lacině, ale fotky můžou klamat.

K dispozici bude jako obvykle možnost náhonu na dvě, nebo všechna čtyři kola. Novinkou bude v tomto autě dvoulitr CRDi (150 k) a benzín 2,4 CGi (192 k). V nabídce samozřejmě zůstává i oblíbený diesel 2,2 CRDi (197 k, 421 Nm). Všechny motory lze kombinovat se šestistupňovým manuálem, nebo automatem.

Cena by podle zahraničních trhů měla začínat okolo 660 000 Kč, záležet samozřejmě bude na motorizaci, výbavě, náhonu, atd.


Autor: offroadweb.cz

Santa Fe míří do Evropy
Přesunout se na začátek