Seat Ateca vyjede z továrny Škoda

Na internetu se objevily první oficiální fotky nového SUV od Seatu, které se pod názvem Ateca bude vyrábět v továrně v Kvasinách. Auto se sice oficiálně představí až na autosalonu v Ženevě, nicméně už nyní známe jeho podobu ze všech stran. Design pro nás v podstatě není žádným překvapením.

Někdo to může nazvat koncernovou nudou, někdo zase atraktivním ostře řezaným designem. Ať jste na kterékoliv straně, musíte si přiznat, že z Leonu si toho nové SUV vzalo možná až příliš. Je tu stejný interiér a velmi podobné prvky karoserie. Ale taková je už doba. Každopádně design nikoho nenadchne, ani neurazí, působí moderně, rychle a má všechny moderní prvky, kterými koncern VW disponuje.

Motorizace také moc nepřekvapí. Základem bude přeplňovaný litrový tříválec o výkonu 81 kW, který směřuje také do Octavie. Druhým benzínovým motorem bude přeplňovaná 1.4 o výkonu 110 kW. S dieselů pak bude v nabídce populární dvojice 1.6 a 2.0 TDI. Auto bude za příplatek dostupné i s dvouspojkovým automatem a náhonem na všechna čtyři kola.


Autor: offroadweb.cz

Seat Ateca vyjede z továrny Škoda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek