Smlouvání o ceně není trapné a dokáže ušetřit desetitisíce. Úspěšných strategií existuje několik

Když kupujeme auto, chceme ho co nejlevnější. Ne vždy je proto vhodné spokojit se s cenou, za kterou je nabízeno. Mnoha lidem je trapné smlouvat o ceně, ale realita je taková, že jde o zcela běžnou věc. Jak zajistit, abychom tuto hru vyhráli?

Projděte starší ceníky

V případě koupě nového vozu je vhodné dohledat si starší ceníky. V některých z nich bude jistě bonusová prémie nebo jiné zvýhodnění. Argumentujte tím, že ji chcete také, i když není oficiálně nabízena. Dealeři obvykle mají určité možnosti, jak nabídnout individuální cenu. Zvláště pokud v minulosti byla běžná.

Nechtějte jenom peníze

Ne vždy musí být smlouvání o ceně spojeno nutně jenom s penězi. Pokud prodejce nechce přistoupit na klasickou finanční slevu, je možné zvolit jinou cestu, a to cestu různého příslušenství, které byste k vozu chtěli zcela zdarma. Typickou možností je třeba sada letních nebo zimních pneumatik. Dále to může být vnitřní výbava, jako koberečky a jiné doplňky, nebo ta venkovní, kam můžeme řadit třeba střešní ližiny či nosiče kol, popřípadě lyží.

Zdroj obrázku: Freepik

Upozorněte na negativa

V případě vyjednávání o ceně je vhodné upozornit na negativa. A to jak u ojetých, tak i nových vozů. U ojetin to může být jakýkoliv odhalený problém, který auto má. Zde je pro vyjednávání o ceně jasný prostor. U vozů nových je namístě jako negativum považovat delší dobu dodání, kterou byste chtěli mít kompenzovanou určitou zajímavou slevou.

Porovnejte s konkurencí

Také možnost, jak chtít slevu u ojetého, ale i nového vozu. Dohledejte si jiné inzeráty nebo podobná auta u konkurenčních automobilek. A argumentujte tím, že cena toho, který chcete vy, je zbytečně vysoká. I toto je poměrně dobrá cesta, jak se dá usmlouvat sleva z prodejní ceny. Mnoho prodejců, kteří prodávají za vyšší nebo ceníkové ceny, si je toho vědoma a určitý prostor pro hýbání s částkou existuje skoro vždy.

Zdroj: https://www.moneyhelper.org.uk/en/everyday-money/buying-and-running-a-car/how-to-negotiate-when-buying-a-car
Smlouvání o ceně není trapné a dokáže ušetřit desetitisíce. Úspěšných strategií existuje několik
Přesunout se na začátek