Tecdrah – Převlečená Dachna

Zajímavý počin připravila společnost Travec z Německa. Namísto drahých SUV si vzala do parády Dacii Duster a na jejím základě postavila velice zajímavé auto.


Z původního Dusteru zbylo chassis, motor a interiér. Karosérie je pak zcela nová. Zajímavé je její řešení, jako základ je použita konstrukce z pozinkovaných ocelových trubek, které jsou doplněné díly z plastu, to má velice dobrý vliv především na hmotnost auta, která se pohybuje lehce přes jednu tunu.


Interiér je shodný s Dusterem, ale oblečený do jiných barev korespondujících s barvou karosérie. Lakovaný je i středový panel a přístrojová deska. Na volantu je přestříkané logo Dacia.


Design auta můžeme hodnotit jako velice podařený. Rozhodně moc nebude zapadat na pražské silnice mezi moderní malá SUV, ale hodit se bude spíš na horské silnice a nezpevněné cesty. Vybrat si budete moci z osmi barev a varianty z pevnou, nebo stahovací střechou.


Design ale není všechno. Duster se také zvedl a jeho světlá výška je okolo čtyřiceti centimetrů, což už nezní vůbec špatně. Terénním radovánkám pomáhá i kompletní zakrytování podvozku a hodně zajímavé nájezdové úhly – 47 stupňů vepředu a 41 stupňů vzadu. Auto se také oproti originální Dacii zmenšilo ve všech rozměrech. Nejzajímavější motorizací Tecdrahu bude pravděpodobně diesel 1,7, který bude pohánět všechna čtyři kola. V nabídce ale zůstane i benzínová šestnáctistovka s náhonem na předek.


Autor: offroadweb.cz

Tecdrah – Převlečená Dachna
Přesunout se na začátek