Tyto věci je nutné na podzim z auta vyndat. Jinak hrozí nepojízdnost i pletky se zákonem

Málokterý řidič má rád podzimní období. Rozmary počasí k bezpečné jízdě nijak výrazně nepřispívají. A potom je tady také aspekt toho, kolik problémů v tomto období musí řidič řešit. Především proto, aby se s autem vůbec rozjel, a proto, aby úspěšně dojel do cíle. Pro uskutečnění obojího je třeba z auta na podzim dát pryč některé věci.

Letní pneumatiky

Zákon je, pokud jde o jízdu na zimních pneumatikách, částečně benevolentní. Odpovědný řidič by ale měl mít přezuto na zimní pneumatiky. To znamená, že nutností je sundat z auta letní sadu, kterou nahradí zimní. Kdo to neudělá, riskuje nejenom problémy na silnici, ale také pletky se zákonem – pokud na letních vyjede ve chvíli, kdy je to zakázáno.

Autobaterie

Před zimou je namístě zkontrolovat autobaterii, zda je ještě v dobré kondici. Podzim je pro to ideální období. Pokud naměřené hodnoty nevyhovují standardům nebo už používáte stejný akumulátor dlouhé roky, vyměňte ho za nový. Bude to sice něco stát, ale následující zimy máte jistotu, že se svým vozem odjedete i ráno v mrazivých dnech.

Zdroj obrázku: Freepik

Chladicí kapalina

Řešit před zimou chladicí kapalinu? V případě, že jste přes léto udržovali její hladinu jenom tím, že jste dolévali vodu, pak ano. V takovém případě je lepší odčerpat jí co nejvíce a nahradit ji již naředěnou s jasně daným bodem tuhnutí. Pokud v nádobce převažuje z léta hlavně voda, může se stát, že doléváním nemusíte dosáhnout optimální koncentrace. A v silných mrazech se objeví nepříjemný problém.

Kapalina do ostřikovačů

Na rozdíl od chladicí kapaliny autu jako takovému nevadí, pokud směs v nádržce zmrzne. Problém to ale může být během jízdy, kdy nemáte čím opláchnout čelní sklo. V takovém případě jste nejenom nebezpeční sobě i okolí, ale lze se dostat také do hledáčku policie. Ta může dohlížet i na to, abyste ze svého automobilu měli bezproblémový výhled ven.

Zdroj: https://crosslanegarage.com/5-autumn-car-checks/
Tyto věci je nutné na podzim z auta vyndat. Jinak hrozí nepojízdnost i pletky se zákonem
Přesunout se na začátek