Zavazadlové prostory moderních aut jsou i přes velký objem nepoužitelné. Na vině jsou dvě věci

Zavazadlový prostor je jedna z klíčových součástí auta, která ho dělá praktické. Zavazadelník, lidově kufr, je prostor určený k přepravě jakýchkoliv věcí, které se nevejdou do kabiny auta nebo by jejich převoz zde byl nebezpečný. Problém zavazadlových prostorů současných aut je ale často stejný – nic se do nich nevejde.

Papírové hodnoty lákají

Vybírat auto i podle velikosti zavazadlového prostoru, to není nic špatného. Řada lidí pravidelně cestuje s naloženým autem, a tak potřebuje mít své věci kam dát. Jednou z možností, jak velikost zavazadelníku poznat, je podívat se do specifikací auta. Nutno však říct, že papírové hodnoty jsou od reality hodně vzdáleny.

Papírové hodnoty často lákají na poměrně velký objem, ale realita praktické přepravy čehokoliv je trochu jiná. Příkladem může být zavazadelník o objemu 500 litrů. Dá se říci, že jde o slušnou průměrnou hodnotu – ale jen na papíře. Sice kufr tento objem skutečně má, ale představa že byste do něho naložili dva 200litrové sudy je úsměvná. Nevejde se tam často ani jeden, a to by papírově neměl zabrat ani polovinu celkového prostoru. Jak je to možné? Lžou snad automobilky?

Zdroj obrázku: Freepik

Metodika je daná

Výpočet objemu zavazadlového prostoru je celkem jednoduchý. Otevře se zavazadelník a začnou se do něho vkládat kvádry o objemu jeden litr. A to tak, aby se jich do zavazadelníku vešlo co nejvíce – do všech možných skulin. Čím více jich v zavazadlovém prostoru je, tím větší objem může být uveden v papírech. Reálná využitelnost však může být úplně jiná. Stačí dvě větší zavazadla a už máte problém s tím, do auta vše poskládat.

Chceme SUV

Klasické kombíky jsou sice stále populární, ale postupně ustupují vozům SUV. Ty jsou nesmírně oblíbené, a i když jejich karoserie vypadá velká a robustní, se zavazadlovým prostorem to už tak slavné není. Právě trend SUV je druhým důvodem, proč už v moderních vozech nepřepravíme tolik, co v klasickém starším kombíku – i když délku mohou mít oba vozy stejnou, v praktičnosti je rozdíl.

Zdroj: https://tekdeeps.com/how-is-the-trunk-capacity-of-a-car-actually-measured/
Zavazadlové prostory moderních aut jsou i přes velký objem nepoužitelné. Na vině jsou dvě věci
Přesunout se na začátek