Ženeva- Tiguan Allspace

Tiguan je nejúspěšnějším SUV „Made in Germany“. Půl milionu lidí ročně se rozhoduje pro koupi tohoto všestranného vozu s pohonem předních nebo všech kol. V roce 2016 byla na trh uvedena druhá generace populárního SUV s logem VW. Volkswagen nyní rozšiřuje nabídku o nový Tiguan Allspace – svébytnou variantu bestselleru. Prostorový zázrak s rozvorem prodlouženým o 109 mm a o 215 mm delší karoserií. V kombinaci s větší variabilitou to znamená, že za dobrodružstvím může vyrazit více cestujících s ještě větším množství zavazadel. Tiguan Allspace, dodávaný na přání s uspořádáním interiéru 5+2, oslaví svou evropskou premiéru na Ženevském autosalonu (9. až 19. března). Nové SUV značky Volkswagen vstupuje do segmentu mezi důvěrně známým „klasickým“ modelem Tiguan a modelem Touareg, terénním vozem vyšší třídy. Tiguan Allspace s objemem zavazadlového prostoru až 760 litrů* je charismatickou alternativou pro všechny motoristy, kteří byli vzhledem ke svým požadavkům na vnitřní prostor dosud odkázáni spíše na vozy kategorie MPV. Při využití celé výšky interiéru až po strop a délky až k první řadě sedadel nabízí Tiguan Allspace zavazadlový prostor o objemu dokonce až 1920 litrů.

Vývoj modelů Tiguan a Tiguan Allspace probíhal souběžně. Díky tomu se obě karosářské verze vyznačují rozhodným a suverénním vzhledem, který umocňují velká kola o průměru minimálně 17 palců. Pod vnějším designem modelu Tiguan je podepsán Marco Pavone z designérského týmu značky Volkswagen. „Zadní dveře modelu Tiguan Allspace jsme prodloužili. Abychom proporce přizpůsobili větší vnější délce, zvýšili jsme navíc kapotu motoru v přední části nad maskou chladiče,“ říká designér se specializací na exteriér. Pavone k tomu ještě dodává: „Zcela osobitá, nápadná linie zvýrazňuje při pohledu z profilu vzestupnou linii bočních oken za střešním sloupkem C.“

Tiguan Allspace ukazuje paralely s modelem Atlas pro americký trh. Tvarové řešení kapoty motoru a siluety přitom záměrně ukazuje paralely s dalším novým SUV značky Volkswagen, modelem Atlas, který byl vyvinut pro USA. Tiguan Allspace vizuálně připomíná Atlas při pohledu zpředu také nově navrženou maskou chladiče s chromovanými příčkami, které částečně zasahují až do světlometů. Mimořádně markantní je horní chromovaná lišta, která probíhá v celé šířce přední partie. Všechny verze modelu Tiguan Allspace jsou navíc sériově vybaveny granitově šedým panelem pro ochranu spodní části vozu.

Dvě varianty přídě. Stejně jako „klasický“ Tiguan bude i Tiguan Allspace nabízen se silniční a terénní variantou přídě. Druhou z nich lze navíc objednat v rámci „paketu Offroad“, koncipovaného pro jízdu v terénu, společně s odolným krytem spodní části motorového prostoru, který sahá až k nárazníku. Terénní varianta přídě zvětšuje nájezdový úhel vpředu o 7 stupňů.

Nový tvar střechy. Všechny verze modelu Tiguan Allspace jsou sériově vybaveny podélnými střešními nosiči. Novým tvarem navíc disponuje i samotná střecha. Poprvé je u modelu Tiguan Allspace nahrazen rovný povrch střechy markantními prolisy, které připomínají klasické terénní vozy. Podélné prolisy procházejí v celé délce střechy. Je-li Tiguan Allspace vybaven panoramatickým posuvným střešním oknem o rozměrech 870 x 1364 mm, jsou prolisy samozřejmě jen v zadní části střechy.

Rozšířená výbava. Mezi další znaky nového modelu Tiguan Allspace patří rozšířená sériová výbava, v níž se zrcadlí postavení této novinky mezi klasickým modelem Tiguan a exkluzivním SUV Touareg. Již vstupní verze „Trendline“ zahrnuje výbavu doplněnou o řadu nových prvků, mezi něž patří již uvedené podélné střešní nosiče (černé), multimediální systém „Composition Colour“ včetně „paketu Connectivity“ (rozhraní pro telefon a vstup USB), multifunkční volant, ušlechtilé lichoběžníkové koncovky výfukové soustavy a variabilní podlaha zavazadlového prostoru. Ještě větší změny vykazují výbavové linie „Comfortline“ (navíc mj. elektrické ovládání zadního výklopného víka, stříbrné podélné střešní nosiče) a „Highline“ (jako „Comfortline“, navíc mj. přední světlomety LED a bezklíčkový přístupový systém „Keyless Access“). SUV navíc přichází s novou generací informačních a zábavních systémů. Vrcholný systém „Discover Pro“ disponuje – jako první v této třídě – ovládáním gesty.


Autor: TZ VW

Ženeva- Tiguan Allspace
Přesunout se na začátek