Audi SQ7 odhazuje masku a představuje svůj nový facelift

Automobilka Audi se rozhodla trochu si pohrát s jedním z nejsilnějších aut na trhu. SQ 7 získalo několik designových vylepšeních. Největší šok však prožil interiér.
Vnější facelift vozu se zaměřil hlavně na světla, která prošla úpravou a nyní více zapadají do jednotného designového stylu značky. Nová verze opět nabízí možnost přikoupení třetí řady sedadel.

Minimalistické změny

Možná se to dalo předpokládat. Po úspěšném faceliftu klasické modelové řady Audi Q7 se designová péče a celkové vylepšení dostalo i na sportovní variantu označenou jako SQ7 TDI. Maska vozu se vůbec nezměnila, každopádně nová světla přibližují auto k jednotnému designu značky. Páté dveře zase dostali elegantní chromovanou linku
Vůz disponuje čtyřmi koncovkami výfuku, které jasně naznačují, že toto je opravdu dravé auto a na trhu se řadí mezi ty vůbec nejsilnější. Proměnou prošly také plasty, které dostali moderní matně stříbrnou barvu.
Kola jsou standartně dvacetipalcová a brzdy si můžete vybrat přesně podle sebe. Na výběr jsou buď základní ocelové brzdy nebo dražší karbon-keramické, které jsou o 20 mm větší než základní ocelové s průměrem 400 mm.

Vylepšený interiér

Největší změnou prošla kabina. Palubní deska zůstala věrná designu Q7. Některé změny ale provedeny byly. Místo jednoho displeje, který byl umístěn na palubní desce teď najdete displeje dva. Designéři toto rozhodnutí chválí, jelikož zvyšuje bezpečnost a řidič tak nemusí odpoutávat oči od vozovky. Dolní displej souží k ovládání klimatizace a psaní pokynů pro navigaci.
Kapota stále ukrývá vznětový osmiválec o objemu 4 litrů. Motor je pak ještě podporován dvěma turbodmychadly a elektrickým kompresorem. Celá tato mašinérie dohromady vydá za 435 koní a točivý moment 900 N.m. Z nuly na sto to má tento ďábel za 4,8 sekundy.

Auto dostalo také spoustu vybavení, např. vyhřívání a ventilace sedaček, adaptivní tempomat s automatickým zpomalováním do začátek a křižovatek, aktivní vedení jízdy v jízdním pruhu, dokonce dokáže odpočítávat čas, kdy vám semafor blikne zelenou. Je to zkrátka auto budoucnosti a jeho cena se bude pohybovat někde okolo 2,5 milionu korun. Zakoupit si ho můžete už letos v září.

Audi SQ7 odhazuje masku a představuje svůj nový facelift
Přesunout se na začátek