Jaké SUV představí Volkswagen? To odhalí Šanghaj

Vozy, které zde Volkswagen s předstihem (ještě před oficiálním začátkem tohoto čínského autosalonu) představil – a jednalo se především o plejádu SUV vozů – nejsou určeny jen pro čínský trh. Na jaká nová SUV od této automobilky se můžeme těšit? A proč jsou tato SUV představena právě na šanghajském autosalonu?

Volkswagen je oblíbenou značkou automobilů – v i Číně

Volkswagen je velice oblíbenou značkou v Evropě, ale zejména v Číně. Právě čínský trh je pro tuto značku velice důležitý. Když se zaměříte na značky vozů, které budete míjet na čínských silnicích, uvědomíte si, že velké procento z nich tvoří právě Volkswageny. A to jak ty nejnovější, tak také ty modely, které se dnes již přestaly vyrábět. Zkrátka a dobře – Volkswagen je v Číně jednou z nejoblíbenějších značek.

Nové vozy SUV

To, že si chce Volkswagen udržet tuto prominentní pozici na čínském trhu potvrzuje také skutečnost, že přichází se stále novými vozy. Například v roce 2018 představila šest sportovně-užitkových vozů. Právě tyto vozy byly představeny již před autosalonem v Šanghaji, kde mělo dojít k jejich oficiálnímu představení. A právě SUV jsou v Číně nejoblíbenějšími vozy.

Které modely byly představeny?

Zajímá vás, o jaké novinky se jednalo? Představeny byly tyto:

  • T-Cross (s prodlouženým rozvorem a vylepšenou přední i zadní částí),
  • Teramont X,
  • SMV Koncept,
  • SUV-kupé,
  • VW ID. Roomz (elektromobil).
Jaké SUV představí Volkswagen? To odhalí Šanghaj
Přesunout se na začátek