Bimobil EX 400 – obytka pro dobrodruhy

Pokud potřebujete karavan do opravdu nepříznicých podmíne, nepřipadá klasická produkce v úvahu. Je zaprvé velmi málo odolná a za druhé jsou terénní schopnosti většiny obytek naprosto nedostatečné a po menším dešti většina z nich odjíždí z kempu za traktorem.

Německá společnost Bimobil má ve své nabídce celou řadu obytných aut, která jsou postavená na různých základech od klasických dodávek přes offroady, až po velké náklaďáky. Tentokrát posloužil jako základ Fuso Center 4×4, tedy lehký náklaďák s pohonem všech čtyř kol, což je jednoznačně nejlepší základ pro expediční karavan. O pohon japonského náklaďáku se stará řadový čtyřválec o objemu tří litrů a výkonu 129 kW a točivém momentu 430 Nm. S náhonem zadních, nebo všech čtyř kol (předek lze připojit i za jízdy) je motor spojen pětistupňovým manuálem.

Pohotovostní hmotnost auta je 4650 kg, což rozhodně není mnoho a obytka bude přívětivá i k vaší peněžence díky nižší sazbě mýtného. Uvnitř nástavby najdete vše, co v klasických obytkách. Nechybí 4 msta pro sezení na lavicích se stolkem, malá kuchyň, koupelna, ale i 4 místa k přespání. V zadní části najdete úložná protor a na zadní stěnu můžete přidělat držáky, třeba na motorku.


Autor: offroadweb.cz

Bimobil EX 400 – obytka pro dobrodruhy
Přesunout se na začátek