Body o kterých nevíte by neměly platit

S poměrně přelomovým verdiktem přišel nejvyšší správní soud, který rozhodl v případu řidiče z Českých budějovic, který měl přijít o řidičský průkaz za nasbírání dvanácti trestných bodů. Podle rozhodnutí soudu měl být včas varován.

Jak uvedla MF Dnes, podle rozhodnutí soudu je přidělení trestných bodů formou trestu a řidič by o něm měl být informován. Úřady se v této věci brání tím, že nestíhají trestné body v zákonné lhůtě pěti dnů ani řidičům zapisovat do rejstříku a informovat je o jejich přidělení by bylo administrativně nezvladatelné. Díky současnému verdiktu soudu bude ale muset vzniknout team, který má řešit, jakým způsobem budou řidiči o přidělování trestných bodů informováni.

Podle odborníků je nereálné, aby si řidič nevšiml, že má přidělené trestné body. Pokud zaplatí pokutu, je mu automaticky sděleno, jaký další trest, kromě peněžitého obdržel. Logicky by mu tak mělo být jasné, že nějaké trestné body má. Zároveň je ale pravděpodobné, že díky současnému stavu bude celou věc v budoucnu řešit ještě Ústavní soud.

Autor: Zdroj: idnes.cz

Body o kterých nevíte by neměly platit
Přesunout se na začátek