Češi jsou národ chalupářů. Mnoho z nich ale zvolí auto, které je akorát pro zlost

Vyrazit na víkend na chatu, to je sen mnoha Čechů. Vše začíná většinou stejně – pátečním odpoledním balením, nošením věcí do auta a poté startem směr cílová chata či chalupa. Většina chalupářů pochopitelně jezdí autem, ale ne všichni si pro tyto účely koupí ten správný vůz. Jaké jsou ty nejhorší možné?

Elektromobil

Pokud je chata ve vzdálenosti, kterou lze zdolat tam a zpět na jedno nabití, není elektromobil až tak špatná volba. V opačném případě je. Nabíjení na cestách sice není nemožné, ale cestu prodlouží a také je třeba počítat s tím, že bude docela drahé. To stejné platí o dobíjení přímo na chatě. Většina chalupářů používá elektřinu sporadicky, čemuž také odpovídá cena za kW. Náklady na nabíjení tak mohou být nepříjemně vysoké.

Luxusní SUV

Ve městě nebo na dálnici vypadá dobře. Při cestě na chatu ale přichází velký problém. Když je chata mimo civilizaci, znamená to riziko. Polní či lesní cesta jsou riskem. Auto mohou poškodit kamínky, nečistoty nebo větve. Nehledě na špínu zanesenou do interiéru, které se také nevyhnete. Luxusní drahá SUV prostě nejsou pro chalupáře ta pravá.

Zdroj obrázku: Freepik

Pseudo off-road

Mnoho lidí má za to, že pohon 4×4 dělá z vozu automaticky off-road. To je velká chyba. Běžné sériové auto s pohonem 4×4 se hodí spíše do jednoduššího terénu, jako je bláto, uježděný sníh či polní cesta. Nic náročnějšího prostě nezvládne. Myslet si, že s takovým autem dojedete kamkoliv, i k chatě v nepřístupném terénu, je bláhové. Vzniknou jenom komplikace.

Velké SUV

Vypadá robustně a často také prostorně. Obvykle ale jenom zvenčí. Užitná hodnota u velkých SUV může být mnohdy menší než u klasického kombíku. Do toho často naložíte více než do nafouknutých karosářských verzí, které se jenom tváří, že jsou prostorné. Opak může být pravdou. I tohle auto proto může být u chalupářů chybná volba, která udělá vrásky na čele.

Zdroj: https://www.quora.com/What-is-the-most-impractical-type-of-car
Češi jsou národ chalupářů. Mnoho z nich ale zvolí auto, které je akorát pro zlost
Přesunout se na začátek