Kvůli prasklému sklu dávno není nutné jezdit do servisu. Opravu zvládne i amatér doma

Prasklé čelní sklo, to je nepříjemná věc. V první řadě proto, že za tento problém ani nemůžeme. Důvodem je nejčastěji kamínek, který odletí od vozu jedoucího před námi. V tu chvíli sice můžeme vůz upozornit, zastavit ho a sepsat záznam o nehodě. Tento postup je ale z říše snů. Málokdo přizná vinu, když by tím přišel o bonusy na povinném ručení. Proto je namístě řešit problém jinak.

Výměna skla není vždy nutná

Řada lidí si myslí, že prasklé čelní sklo se musí vždy řešit jenom nákladnou výměnou. Opak je ale pravdou. Jsou i jiné postupy. Poškozené sklo se dá i opravit. A to v případě, že zde vznikl opravdu malý defekt. Vše může dát dohromady servis, ale poradit si lze i svépomocí. Postup je překvapivě snadný. A také levný.

Stačí pár stovek

Náklady na opravu v servisu se mohou vyšplhat vysoko. V domácích podmínkách ale může vše vyjít jen na pár stovek. Právě za tolik se dnes prodávají různé opravné sady na čelní sklo. Ty už obsahují vše potřebné k tomu, aby se defekt po odlétnutém kamínku dal do pořádku.

Zdroj obrázku: Freepik

Postup zvládne i laik

K opravě čelního skla se nejčastěji používá pryskyřice. Základem je místo defektu důkladně očistit a odmastit, poté správně aplikovat pryskyřici a na slunci nechat vytuhnout. Poté odstranit zbytky pryskyřice, vše dočistit a čelné sklo by mělo být opraveno. Možná ne vždy dokonale, ale vždy alespoň tak, aby nedocházelo k porušování zákonů a aby nedocházelo k tomu, že se bude defekt postupně rozšiřovat dále.

Ne vše jde opravit

Na závěr připomeňme, že ne všechny defekty se dají opravit svépomocí. Vždy záleží na velikosti, druhu i umístění. Jsou tak i situace, kdy je výměna nezbytností. V tomto případě už může přijít vhod mít pojistku, díky které nebude finanční výdaj až tak velký. Toto pojištění je součástí nejenom toho havarijního, ale může být k dispozici i jako součást povinného ručení.

Zdroj: https://www.popularmechanics.com/cars/how-to/a77/easy-windshield-repair/
Kvůli prasklému sklu dávno není nutné jezdit do servisu. Opravu zvládne i amatér doma
Přesunout se na začátek