Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Asi není třeba se dlouze rozepisovat o tom, že se blíží léto, prázdniny a samozřejmě také čas dovolených a expedic do všech koutů Evropy a světa. Vypisovat, co všechno se vám může na cestě stát snad ani nebudu, v každém případě přijde vhod pojištění.

Pojistek je dnes na trhu nepřeberné množství a pro lajka je velmi těžké se v nich orientovat. Služby pojišťovacích agentů placených za uzavřené smlouvy provizí také nebývají zrovna stoprocentní a nejednou se stalo, že po úrazu zjistil pojištěný, že vlastně pojištěný vůbec nebyl.

Řešení najdete tradičně na internetu, kde je mnoho stránek, které umožňují porovnávat nabídky jednotlivých pojišťoven a sestavit vám pojištění přímo na míru. Jednou z nich je například stránka ePojisteni.cz. Zde si můžete pohodlně zjistit, kolik budete za pojištění platit v různých případech. Záleží na tom, zda jedete na dovolenou k moři, nebo se budete prodírat lesem v horách, či závodit na pouštní rally.

My se letos chystáme s testovacím vozem na teplý jih, kde je nepřeberné množství krásných horských cest, kam s terénním autem bez problémů můžete vjet. Konkrétně nás tedy zajímá cestovní pojištění do Španělska.

Ve vyhledávači stačí zadat cestovní pojištění, vyplnit cílovou destinaci, účel cesty, počet osob a samozřejmě termín, ve kterém se na cestu chystáme. V dalším kroku vyplňíme další podmínky, které na cestě budou panovat. Je třeba uvést, zda se chystáte sportovat, popřípadě jaká další nebezpečí Vás na cestě mohou čekat. Možné je také pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel a mnoho dalšího. Pak už jen stačí zobrazit si nabídky všech pojišťoven setříděné podle ceny a vybrat si tu správnou.

Zaplatit pak můžete několika způsoby a pokud platíte kartou online, můžete být pojištění v podstatě ihned. My doufáme, že pojištění bude jen nutnou formalitou a jeho služby nebudeme muset využít, ale pokud by přeci jen k něčemu došlo, je dobré být připraveni!


Autor: offroadweb.cz

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění!
Přesunout se na začátek