Citroen C4 Aircross v Čechách

Na podzim v Ženevě se představila novinka od Citroenu, která má vyplnit mezery tohoto výrobce ve třídě SUV. Nyní se dostala na náš trh a konečně je známá i cena auta, které zaujalo mnoho zákazníků.

V nabídce jsou tři stupně výbavy auta a k naší radosti i možnost náhonu 4×4, ten ale zajišťuje elektronika. Všechny motory mají systém start stop. K dispozici budou tři agregáty, benzínová šestnáctistovka a naftová 1,6 a 1,8. Benzínový motor má 86kW, naftová 1.6 84 a 1,8 dává 110 kW.


Oproti konkurenci má Citroen slušně propracovaný systém náhonu kol. K dispozici jsou tři režimy – 2WD, 4WD a Lock. Dvoukolka pohání přední kola, náhon 4WD posílá většinu výkonu na předek a režim Lock uzavře náhon v poměru 52:48 ve prospěch přední nápravy.


O odpružení se vpředu stará zavěšení McPherson, vzadu je samostatná náprava se zkrutným stabilizátorem. Autu nechybí samozřejmé bezpečností systémy, jako je ABS, ESP, asistent rozjezdu do kopce a airbagy všude, kde si vzpomenete. Auto je dlouhé „jen“ 4340mm, nabídne slušný objem zavazadlového prostoru 442 litrů.

Cena základního modelu s dvoukolkou je 479 900 Kč. Ten je poháněn benzínovým motorem. Maximální výbava s 1.8 HDI je 699 900,- Kč.


Autor: offroadweb.cz

Citroen C4 Aircross v Čechách
Přesunout se na začátek