Citroen představil DS6 WR, bude to jen dvoukolka!

Citroen poměrně nedávno oživil prémiovou řadu DS, která si velmi rychle našla své zákazníky a francouzská automobilka konečně do této řady začlenila i velké SUV.

Nové DS bude nejdříve uvedeno na čínský trh, nicméně později by se mělo dostat i do Evropy. Auto ukazuje, kam se ubírají dnešní trendy, kdy má SUV především dobře vypadat, zajišťovat bezpečnost posádky a pohodlí, na původní záměr jízdy v lehčím terénu už se zapomnělo a nové DS už nebude vůbec nabízet náhon 4×4.

Auto působí na první pohled velmi elegantně. Má uhlazené křivky, nic extravagantního a dojem bude dělat rozhodně dobrý. Podobné je to i v interiéru. Ten je dobře ergonomicky tvarovaný a bude nabízet dostatečné pohodlí. DS bude o 20cm delší, než sesterský C4 Aircross, nebo VW Tiguan.

Ze začátku budou k dispozici pouze benzínové motory a to osvědčené 1,6 s turbem. Na výber budou dvě výkonové varianty: 117 a 147 kW. K dispozici bude pro začátek pouze šestistupňový automat, který si vyžaduje čínský trh, předpokládáme ale, že pro manuálně zaměřenou Evropu přijde i alternativa. Přenos výkonu na povrch sice zajišťuje jen přední poháněná náprava, ale Citroen se snaží vše dohnat elektronikou a výkon tak kontroluje propracovaná kontrola trakce.


Autor: offroadweb.cz

Citroen představil DS6 WR, bude to jen dvoukolka!
Přesunout se na začátek