Land Rover Discovery Vision Concept – Je tohle budoucnost Land Roveru?

Land Rover zřejmě definitivně pohřbí mezi příznivci značky oblíbené krabicové tvary offroadu Discovery a zařadí ho do jednotného designu, který před pár lety odstartoval Evoque.

I když to tak na první pohled nevypadá, tak základní filozofie modelu Discovery zůstává zachována. Důraz je kladen na praktičnost auta a zároveň na terénní schopnosti, které tohle auto proslavily. To vše je ale spojeno s moderními technologiemi.

Základní křivky Discovery sice zůstanou zachovány, ale jinak je vše nové. Světla navazují na Range Rover, tvary jsou oblejší a bezpochyby lepší bude aerodynamika auta. Novinkou jsou zadní dveře otevírané dozadu a nový je samozřejmě i interiér, který rozhodně nebude tak dobře snášet špínu a prach jako ten u současné generace.

Očekávat samozřejmě můžeme vzduchový podvozek a devítistupňovou převodovku ZF. Co se týče pohonu, není zatím nic jasné, ale doufejme, že se Land Rover vyhne hybridním pohonům.

Zatím je Discovery jen ve fázi konceptu, který má ukázat budoucí směr, no a protože se pro letošek Disco dočkalo facelftu, můžeme očekávat, že ještě alespoň rok na trhu zůstane.

Video


Autor: offroadweb.cz

Land Rover Discovery Vision Concept – Je tohle budoucnost Land Roveru?
Přesunout se na začátek