Frankfurt 2015 – Bentley Bentayga

Luxusní značka Bentley začala ve Frankfurtu psát novou kapitolu své produkce a poprvé představila SUV, samozřejmě nadmíru luxusní SUV.

Začneme hned tím nejzajímavějším, totiž tím, co je pod kapotou obrovského SUV. Bentley sem zabudovalo zatím jediný agregát a to šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 447 kW! Továrna uvádí maximální rychlost 301 km/hod! Největší konkurent – Range Rover s osmiválcovým přeplňovaným motorem zvládne „jen“ 250 km/hod. Ale to rozhodně není parametr, podle kterého si auto vybíráte a bude sloužit především pro příslovečné poměřování délky mezi fabrikami.

Jak jsme ve Frankfurtu mohli vidět, Bentley dává hned na první pohled najevo svou příslušnost. Jsou tu typická světla i tvary karoserie, které vám hned řeknou, z jakého rodu tento stroj je.

Bentayga má samozřejmě plnohodnotný náhon 4×4 s mezinápravovým diferenciálem Torsen. O přenos výkonu z motoru na kola se stará osmistupňová převodovka ZF, která má i funkci plachtění. Spotřebu obrovského motoru se Bentley snaží zmírnit aplikací systému start-stop.

V terénu a na špatném povrchu budou auto pomáhat systémy Drive Dynamics Mode a příplatkový Responsive Off-Road Settings. Systémy jde nastavit až v osmi módech podle jízdního stylu a povrchu.

Uvnitř auta vás čeká samozřejmě jen a jen luxus. Je tu použita jemná kůže v kombinaci se dřevem a nenajdete tu nic, na co by bylo možné si jen trochu stěžovat. Sedačky půjde nastavit ve 22 směrech, samozřejmě jsou klimatizované a masážní.

Řízení vám usnadní celá řada asystentů, kteří dokáží hlídat snad vše, co se může na sinici odehrát. O vaší zábavu se pak bude starat audiosoustava, 4G připojení s wifi a tablet pro pasažéry na zadních sedačkách. Auto by se mělo k prvním zákazníkům dostat v první čtvrtině příštího roku.


Autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot, Bentley

Frankfurt 2015 – Bentley Bentayga
Přesunout se na začátek